O formach przeciwdziałania bezrobociu obradowała Powiatowa Rada Rynku Pracy

1
O aktywnych formach przeciwdziałania bezrobociu

Podczas posiedzenia Powiatowej Rady Rynku Pracy, głównie skupiono się na zmianie struktury wydatków z Funduszu Pracy na 2018 rok. Posiedzeniu przewodniczył wicestarosta Marek Kurpis.

Aktualną sytuację na lokalnym rynku pracy przedstawił dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy Mirosław Ruszkiewicz. Na koniec września liczba zarejestrowanych osób bezrobotnych wyniosła 1632 osoby. W porównaniu do danych z miesiąca sierpnia 2018 liczba zarejestrowanych osób bezrobotnych zmniejszyła się o 70 osób. We wrześniu zgłoszono i pozyskano 288 wolnych miejsc pracy. Stopa bezrobocia na koniec sierpnia wyniosła 4,4 %, natomiast prognozowana na koniec września może wynieść 4,2 %.

- reklama -

Podczas posiedzenia Rada zaopiniowała pozytywnie zmian w strukturze wydatków pochodzących z limitu środków Funduszu Pracy na 2018 r. Środki w wysokości 40 tys. złotych zostaną przeznaczone na bony na zasiedlenie dla osób bezrobotnych do 30. roku życia, a kwota 5 tys. zł na bony szkoleniowe. Ponadto z programu stażu dla osób bezrobotnych 21 tys. zł. zostanie przeznaczone na szkolenia (10 tys. zł), studia podyplomowe (10 tys. zł) oraz przygotowanie zawodowe dorosłych (1 tys. zł.).

Dodatkowo członkowie zapoznali się ze stanem realizacji projektów Powiatowego Urzędu Pracy w Raciborzu współfinansowanych z Europejskiego Funduszu Społecznego (m.in. „AKTYWIZACJA OSÓB BEZROBOTNYCH W WIEKU 30+ zarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy w Raciborzu (III)”; Aktywizacja osób młodych pozostających bez pracy w powiecie raciborskim (III)”; „Klub Integracji Społecznej w Raciborzu”.).

Przypomnijmy, tylko w ostatnich 4 latach PUP na aktywizację bezrobotnych przeznaczył blisko 13 milionów złotych.

oprac./A/

fot. Starostwo Powiatowe Racibórz

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

1 KOMENTARZ

  1. melania

    facet się ocknął bezrobocia w Polsce nie ma a on chce z nim walczyć.paranoja władzy powiatowej.

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here