Maszt z flagą na największym raciborskim rondzie?

To pomysł radnego miejskiego, Wiesława Szczygielskiego na upamiętnienie 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Rajca zgłosił go w formie interpelacji do prezydenta Mirosława Lenka. Temu idea przypadła do gustu, ale potrzebne jest spełnienie kilku istotnych warunków.

Chodzi w szczególności o wycenę tego typu przedsięwzięcia. Głowa miasta zwróciła się już w tej sprawie do producentów. Mowa o dostawie masztu oraz jego montażu na terenie ronda pl. Mostowego w Raciborzu. Ponadto, w związku z tym, że zieleniec, na którym miałby stanąć maszt, znajduje się w pasie drogi wojewódzkiej, konieczne będzie uzyskanie zgody Zarządu Dróg Wojewódzkich w Katowicach. Forma? Pisemna, więc trzeba trochę poczekać.

- reklama -

– Po otrzymaniu zgody zarządcy drogi zostanie zlecona dostawa oraz montaż masztu i załatwione zostaną formalności związane ze zgłoszeniem do Starostwa Powiatowego w Raciborzu zamiaru realizacji zabudowy masztu na terenie przedmiotowej nieruchomości – czytamy w piśmie podpisanym przez M. Lenka.

/w/

- reklama -

3 KOMENTARZE

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here