Nocka z Koszmarnym Karolkiem w Markowicach [ZDJĘCIA]

0
"Wielka liga młodych czytelników" w Markowicach

W ramach „Wielkiej ligi młodych czytelników” w bibliotece w Markowicach odbyła się Nocka z Koszmarnym Karolkiem, a także spotkanie z Marianną Oklejak.

Nocka z Koszmarnym Karolkiem i warsztaty z ilustratorką książek dla dzieci Marianną Oklejak – to kolejne działania, które miały miejsce w ramach projektu „Wielka liga młodych czytelników”, realizowanego przez Filię nr 10 Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Raciborzu we współpracy z ZSP nr 1 w Markowicach.

- reklama -

Kim jest Ordynarny Olo? Co uwielbia jeść Karolek? Kim jest Damianek? Z tymi i innymi pytaniami musieli zmierzyć się uczestnicy Nocki z Koszmarnym Karolkiem. Spotkanie rozpoczęło się „Bajką o Skarbniku z głębokiej kopalni” w wykonaniu teatru Bajkowe Skarbki Śląska. Dzieci wzięły udział w krótkich warsztatach teatralnych, dzięki którym mogły poczuć się jak prawdziwi aktorzy. Następnie odbyły się zajęcia plastyczne związane z kolorami – nocne marki malowały pianką do golenia oraz tworzyły balonowo-cukrowe gąsienice. Był także czas na zajęcia sportowe i piżamową dyskotekę oraz oczywiście na lekturę „Koszmarnego Karolka”. Rankiem, na zakończenie, wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy.

Jeszcze nie opadły piątko-sobotnie emocje, a już w poniedziałek gościem biblioteki w Markowicach była znana wszystkim dzieciom ilustratorka popularnej serii „Basia”. Marianna Oklejak zaprosiła dzieci na warsztaty pod hasłem „Pocztówki z podróży” na podstawie przewodników z serii „Dla młodych podróżników” Marty Spingardi. W ramach zajęć uczestnicy samodzielnie tworzyli kartki z pozdrowieniami z krainy wyobraźni, na których przybijali marchewkową pieczątkę. Na zakończenie opowiadali o krainach przedstawionych na pocztówkach – kosmosie, bajkowym lesie, głębokiej ziemi czy też podwodnej krainie.

Oba spotkania zrealizowano w ramach projektu „Wielka liga młodych czytelników” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

fot. MiPBP w Raciborzu
oprac. /kp/

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here