„Autyzm. Codzienność… Sytuacje społeczne” na Zamku Piastowskim

0
„Autyzm. Codzienność... Sytuacje społeczne” na Zamku Piastowskim
„Autyzm. Codzienność... Sytuacje społeczne” na Zamku Piastowskim

Jak się czuje dziecko ze spektrum autyzmu w klasie, w szkole, w rodzinie? Inność, dziwność a może normalność i obrona przed światem zewnętrznym? Na te i inne pytania próbowali odpowiedzieć prowadzący konferencję.

23 października na Zamku Piastowskim w Raciborzu miała miejsce konferencja edukacyjno-informacyjna pod nazwą „Autyzm. Codzienność… Sytuacje społeczne”. Konferencja odbyła się w ramach kampanii społecznej „Autyzm. Codzienność…”, której celem jest budowanie świadomości społecznej na temat osób ze spektrum autyzmu.

- reklama -

Powitania uczestników w dawnej siedzibie Piastów dokonała Bożena Bucka, Dyrektor ROM-E Metis w Katowicach. Następnie odbył się pokaz zarejestrowanego wywiadu z twarzą kampanii, Kelly Hunter – aktorką, reżyserką, autorką metody The Heartbeat Method, którą pracuje od 20 lat z dziećmi ze spektrum autyzmu. Cele kampani oraz założenia i dotychczasowe działania przybliżyła Anita Wieloch, nauczyciel-konsultant ROM-E Metis w Katowicach.

Uczestnicy wysłuchali następujących prelekcji: „Dogoterapia w pracy z dzieckiem ze spektrum autyzmu” – Katarzyna Rubinkowska-Wasylowska, oligofrenopedagog, dogoterapeuta; „Codzienność rodziny dziecka ze spektrum autyzmu” – Aleksandra Kruszyńska, nauczyciel-konsultant ROM-E Metis w Katowicach; „Dziecko ze spektrum autyzmu w wirtualnym świecie” – dr inż. Sebastian Koczy oraz „Dlaczego TAK robisz? O kompetencjach społecznych dziecka ze spektrum autyzmu” – Anita Wieloch, nauczyciel-konsultant ROM-E Metis w Katowicach.

Uczestnicy otrzymali zestaw materiałów: film edukacyjny, publikację naukową, komiks edukacyjny dla dzieci, ulotki informacyjne i plakaty. Organizatorami wydarzenia byli: Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego w Katowicach oraz Regionalny Ośrodek Metodyczno-Edukacyjny Metis w Katowicach.

fot. Zamek Piastowski
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here