
Uczestnicy konkursu matematycznego musieli nie tylko wykazać się doskonałą znajomością tabliczki mnożenia, ale również umiejętnością zastosowania rachunków pamięciowych do rozwiązywania zadań tekstowych.
23 października uczniowie klas IV Szkoły Podstawowej nr 18 w Raciborzu przystąpili do rywalizacji w konkursie matematycznym o tytuł Mistrza Tabliczki Mnożenia. Uczestnicy musieli nie tylko wykazać się doskonałą znajomością tabliczki mnożenia, ale również umiejętnością zastosowania rachunków pamięciowych do rozwiązywania ciekawych zadań tekstowych. Poziom w czołówce był bardzo wysoki i wyrównany.
Tytuł Mistrza Tabliczki Mnożenia zdobyła Anna Miodek, uczennica klasy IV B. Drugie miejsce zajął Kamil Plur z klasy IV C, a na trzecim stopniu podium uplasował się Krzysztof Malczyk z klasy IVA. Organizatorem konkursu była nauczycielka matematyki – Bogusława Niedzielska
SP18




![O zimnych kąpielach w bibliotece na Ostrogu. Naukowe spojrzenie na morsowanie [ZDJĘCIA] morsowanie raciborz](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/morsowanie-raciborz.jpg)
![Refleksja nad codziennością zamiast noworocznej presji w Bibliotecznym Kręgu Kobiet [ZDJĘCIA] Refleksja nad codziennością zamiast noworocznej presji w Bibliotecznym Kręgu Kobiet](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/biblioteka-kobiet.jpg)







![Mali artyści spotkali się na warsztatach ceramicznych w Markowicach [ZDJĘCIA] Mali artyści spotkali się na warsztatach ceramicznych w Markowicach](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/warsztaty-biblioteka-markowice.jpg)
![Jak zachęcić dzieci do czytania? Bibliotekarze z Raciborza i Karwiny o promocji czytelnictwa [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/01/biblioteka-karwina.jpg)


![Hałas, śmieci i zniszczenia. List do Redakcji oraz komentarz właścicielki „Końca Świata” – AKTUALIZACJA [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/przystanek-kulturalny-koniec-swiata-2-1.jpg)

![Uroczysty hołd pomordowanym w Zbrodni Katyńskiej oddany przez Policję w Brzeziu [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/Policjanci_Brzezie_DSC01177.jpg)




