Ostatni dzień Raciborskiego Festiwalu Podróżniczego WIATRAKI 2018 [ZDJĘCIA]

Angelika Chrapkiewicz-Gądek podcza ostatniego dnia festiwalu WIATRAKI
Angelika Chrapkiewicz-Gądek opowiedziała o swoich wspinaczkach na światowe i osobiste szczyty.

Ostatniego dnia Raciborskiego Festiwalu Podróżniczego WIATRAKI o swoich wyprawach opowiedzieli m.in. Krzysztof Story oraz Angelika Chrapkiewicz-Gądek.

Krzysztof Story przedstawił historię swojej podróży po Polsce, która przybrała nietuzinkową formę. Podróżnik objechał rowerem cały kraj, aby w każdej miejscowości odwiedzić ten sam adres. Podczas kilku wypraw spędził w drodze ponad 4 miesiące i przebył 6000 km docierając do każdego z województw. Jego projekt został odznaczony Nagrodą Dziennikarzy podczas Kolosów 2017. Na zakończenie prezentacji odbył się krótki konkurs wiedzy, w którym nagrodą były książki.

- reklama -

Angelika Chrapkiewicz-Gądek opowiedziała o swojej historii „Zdobądź swój szczyt”. W 2008 r. w wyprawie na najwyższe wzniesienie Afryki, Kilimandżaro, dotarła na wysokość 5200 m n.p.m. W 2016 r. zdobyła najwyższy szczyt Polski, Rysy , a w 2017 r. Mnicha – jako pierwsza osoba na świecie z taką niepełnosprawnością. Pasjonatka gór opowiedziała nie tylko o światowych podróżach, ale także o wewnętrznej walce i pokonywaniu słabości. Uczestnicy festiwalu mieli okazję obejrzeć film, w którym podróżniczka pokazała jak wygląda jej wspinaczka po górach.

fot. Zuzanna Sczyrba
oprac. /KaC/

 

 

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj