Medyczna marihuana wkrótce dostępna będzie w aptekach. Sprawdź ile będzie kosztować.

4
Medyczna Marihuana już za kilka tygodni trafi do aptek. fot.: freepik

Za niecałe 4 tygodnie do polskich aptek trafi pierwsza dostawa medycznej marihuany. Susz roślinny zawierający tetrahydrocanabinol (THC) będzie pochodził z kanadyjskich upraw spod szyldu- Spectrum Cannabis.

Z decyzji bardzo ucieszyła się Anna Kalita, wdowa po zmarłym polityku SLD Tomaszu Kalicie, który chorował na glejaka. Oboje bardzo walczyli o dostęp do medycznej marihuany w Polsce.
– Tomeczku, to Twój sukces, Kochanie! Wygrałeś tę walkę!!! Pierwszy lek konopny został dziś dopuszczony do obrotu! Urząd Rejestracji Produktów Leczniczych dał zielone światło kanadyjskiej firmie Spectrum Cannabis – napisała na Facebooku Anna Kalita. – To wielki dzień dla setki tysięcy chorych ludzi w tym kraju – dodała.

- reklama -

Przewiduje się, że cena za jeden gram specyficznego lekarstwa będzie oscylowała wokół kwoty 64 zł. Pewnym jest za to, że lek nie będzie refundowany przez Nardowoy Fundusz Zdrowia

/EnDe/

- reklama -

4 KOMENTARZE

  1. Radzę – jeśli ktoś z powodów ceny i dostępności zaopatruje się w tzw bramie lub uprawia w szafie – używać opakowań po medycznej z drugiego obiegu. Unikajcie dilpaków jak ognia. Niestety, donosicieli i „ambitnych” mundurowych jest sporo. Najlepiej od razu pokazać ciekawskim medyczne pudełko i uciąć domysły.

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here