Pobił lekarza i dwie pielęgniarki – trafił do aresztu

Kuźnia Raciborska policja
Do 3 lat więzienia grozi ojcu, którego "wsypała" własna córka.

Na trzy miesiące do aresztu trafił 57-latek, który podejrzany jest o znieważenie i naruszenie nietykalności cielesnej lekarza i dwóch pielęgniarek.

Mężczyzna trafił na izbę przyjęć po upadku z wysokości. Tam zachowywał się wulgarnie w stosunku do personelu medycznego, który udzielał mu pomocy. Gdy na jego niestosowne zachowanie zareagował lekarz, sprawca uderzył go kilkukrotnie w brzuch i ramię.

- reklama -

24 kwietnia na Izbę Przyjęć wodzisławskiego szpitala trafił 57-latek, który chwilę wcześniej spadł z wysokości i utracił przytomność odzyskując ją dopiero w szpitalu. Tego dnia dyżur na SORze pełnił lekarz, który wykonywał czynności z innym pacjentem. W tym czasie 57-latkiem zajmowały się dwie pielęgniarki.

W pewnym momencie pacjent zaczął się wulgarnie zachowywać w stosunku do kobiet wyzywając je słowami powszechnie uznawanymi za obelżywe. Zachowanie to przeszkadzało lekarzowi w wykonywaniu obowiązków, dlatego zainterweniował w stosunku do pacjenta. Wtedy po raz pierwszy został uderzony w brzuch i ramię oraz wyzwany. Próbująca pomóc lekarzowi pielęgniarka także została zaatakowana. Przy pomocy kolejnej osoby zdołano przytrzymać agresora do czasu przyjazdu policji.

W sprawie przeprowadzono dochodzenie, które pozwoliło na przedstawienie podejrzanemu trzech zarzutów mówiących o znieważeniu i naruszeniu nietykalności cielesnej lekarza oraz dwóch dyżurujących pielęgniarek w związku z pełnieniem przez nich obowiązków służbowych, lekceważąc tym samym w sposób rażący porządek prawny. Ponadto czynów tych podejrzany dopuścił się w warunkach powrotu do przestępstwa.

W toku wykonywanych czynności, udowodniono 57-latkowi także kradzież czterech wózków sklepowych. Początkiem września sprawca zabrał spod dyskontu na ulicy Jastrzębskiej cztery wózki sklepowe, przy czym przestępstwa tego dopuścił się w recydywie. Sędzia nie miał wątpliwości, co do zastosowania wobec mężczyzny tymczasowego aresztu. Za popełnione czyny recydywiście grozi co najmniej 5 lat więzienia.

oprac.: EnDe

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj