Policjanci rozmawiali o bezpieczeństwie z uczniami SP13 [ZDJĘCIA]

Mundurowi spotkali się z uczniami Szkoły Podstawowej nr 13 w Raciborzu

Raciborscy policjanci w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo… przez cały rok szkolny” mówili o bezpieczeństwie w Szkole Podstawowej nr 13 w Raciborzu.

W ramach informacyjno-edukacyjnej akcji pod nazwą „Kręci mnie bezpieczeństwo.. przez cały rok szkolny” policjanci z raciborskiej komendy organizują spotkania z uczniami szkół. Tym razem mundurowi zawitali do Szkoły Podstawowej nr 13 w Raciborzu.

- reklama -

Wizyta jest jednym z wielu cyklicznych spotkań, jakie raciborscy policjanci przeprowadzają w szkołach. Prelekcja miała na celu omówienie zasad bezpiecznego korzystania z internetu, ponadto mundurowi poruszyli tematy związane z szkodliwością zażywania narkotyków, dopalaczy oraz konsekwencji prawnych związanych z ich posiadaniem. Przybliżono założenia programu „Twoje bezpieczeństwo – nasza sprawa. Praca w Holandii” pod kątem handlu ludźmi. Tematy spotkania okazały się być na czasie i cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród słuchaczy, którzy swoje zainteresowanie przejawiali licznymi pytaniami. Ponadto przedstawiciel raciborskiej drogówki omówił tematy związane z bezpieczeństwem pieszego w ruchu drogowym.

Akcja informacyjno-edukacyjna „Kręci mnie bezpieczeństwo przez cały rok szkolny” zaprojektowana została przede wszystkim z myślą o uczniach szkół podstawowych. Jest ona elementem kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo” Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji. Głównym celem projektu, będącym inicjatywą Departamentu Komunikacji Społecznej MSWiA oraz Biura Prewencji Komendy Głównej Policji, jest kształtowanie i propagowanie pozytywnych postaw młodych ludzi w zakresie bezpieczeństwa, poprzez systematyczne prowadzenie działań profilaktycznych i edukacyjnych.

fot. KPP Racibórz
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here