Mirosław Lenk podsumował ostatnie działania Dariusza Polowego

9

Obecny gospodarz miasta, Mirosław Lenk wraz ze swoimi zastępcami – Ireną Żylak i Wojciechem Krzyżekiem zorganizował konferencję prasową, podczas której odniósł się do ostatnich działań swojego kontrkandydata w wyborach prezydenckich, Dariusza Polowego.

Prezydent jest zdziwiony zmianą narracji swojego rywala i tym, że wcześniej obnosił się na z poparciem Prawa i Sprawiedliwości oraz Anny Ronin, a w tej chwili pokazuje wyborcom czyste i niewinne plakaty z wizerunkiem swoim oraz Michała Fity. – Sam nie wiedziałbym na kogo głosować. Bo Michał Fita na zdjęciu z Dariuszem Polowym jest wyższy – ocenił Mirosław Lenk. Skrytykował także – jak to nazwał – handlowanie głosami i tworzeniem koalicji jeszcze przed wyborami. Uważa postępowanie Polowego za conajmniej dwuznaczne. Jest ponadto zdziwiony ostatnimi wizytami wysokich urzędników państwowych w Raciborzu i sygnale jakoby realizacja rządowych inwestycji w naszym mieście i regionie była uzależniona od tego, kto zostanie prezydentem.

- reklama -

Mirosław Lenk odniósł się także do tematu debaty prezydenckiej. Przypomnijmy, że Dariusz Polowy zorganizował kilka dni temu spotkanie w Browarze Rynek, na które zaprosił za pośrednictwem mediów społecznościowych raciborzan i właśnie obecnego prezydenta. Lenk z kolei był skłonny debatować z rywalem na antenie radia. Prezydent ponownie, tym razem za pośrednictwem lokalnych mediów, zaprosił kontrkandydata na debatę, która mogłaby się odbyć w piątek.

Spotkanie z dziennikarzami lokalnych mediów odbyło się na betonowym podeście na placu Długosza.

Mirosław Lenk pół żartem stwierdził, że jeśli Dariusz Polowy chce użyć młota pneumatycznego do kruszenia betonu, to w pierwszej kolejności powinien zainteresować się placem Długosza i betonowym podestem tam stojącym. Jak dodał, nadal będzie bronić przebudowy placu z unijnych środków, nie rozumie także, dlaczego sprawę remontu przyćmiły dwie drugorzędne rzeczy – kafejka internetowa oraz pralnia. To bowiem na tle całego terenu tylko niewielkie pomieszczenia.

Zapewnił także, że według wstępnych obliczeń, po przebudowie, wokół placu Długosza powstanie 120 miejsc parkingowych. – Należy skorzystać ze wsparcia UE i uporządkować to miejsce – podkreślił.

/w/

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

9 KOMENTARZE

 1. Kogut

  Mam nadzieję że wygra Pan Lenk
  Bo jeśli Racinorzem ma zarządzać osobą która rozje..la swoją firmę i jest z Pisu
  To już nam współczuję..

 2. Bolek

  Wodzu pamientaj abyś Dzień Wszystkich Świętych święcił.

 3. Jan Kowalski

  Trójca raciborska się obudziła,na nic żale,na nic płacz,walizki trzeba pakować,nareszcie pan zastępca się wykaże jako architekt,a prezydent jako nauczyciel narodu,powodzenia bracia.Wiecej wiary w siebie po opuszczeniu Ratusza.

 4. Jan Kowalski

  #niestawiamnalenka

 5. Żunua

  No ładnie. W godzinach pracy płatnej przez podatnika kampanię sobie urządzać.

 6. Jan Kowalski

  Trójca raciborska w ramach zajęć polowych otrzymuje pięć lat fitoterapii sponsorowanej,he,he.

 7. Wyborca

  Po minach widać,że wygra Polowy !!!!Taka jest Moja wyrocznia!

 8. Jolanta Gładyś

  Nie lenkajcie się – odchodzice właśnie w niebyt. Raciborzanie w końcu rusza do przodu.

 9. Wyborca

  Spełniła się Moja wyrocznia – wygrał Dariusz Polowy !!

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here