Mirosław Lenk: To nie będzie bitwa pomiędzy PO a PiS

Prezydent Mirosław Lenk, nowa radna powiatowa Ewa Lewandowska i radny sejmiku Henryk Siedlaczek spotkali się dziś w parku Roth z przedstawicielami lokalnych mediów. Mówili o jedności w samorządzie, wspólnym realizowaniu zadań dla Raciborza i o tym, że nie powinno się przenosić politycznego sporu między PO a PiS na lokalny grunt.

Lenk przypomniał, że w wyborach zawsze startuje ze znaczkiem Platformy Obywatelskiej. Lewandowska oraz Siedlaczek podkreślili, że obecny gospodarz miasta ma ich mocne wsparcie, dodając, że partia nigdy nie dzieliła ludzi i dostrzega po obu stronach politycznej barykady wartościowych samorządowców. Dla byłego starosty i posła mandat w sejmiku oznacza powrót do działalności politycznej. W samorządzie dostrzega przede wszystkim potrzebę współpracy i konsensusu.

- reklama -

Mirosław Lenk zapewnił, że nie postrzega walki o urząd prezydenta z Dariuszem Polowym jako batalii pomiędzy PO a PiS. – Robię to wszystko dla dobra mieszkańców. Tutaj liczy się bardziej lokalny charakter startujących ugrupowań. To normalne wybory, tyle, że z partiami w tle – ocenił .

/w/

- reklama -

11 KOMENTARZE

  1. Jestem zwolennikiem PO w wyborach ogólnokrajowych, jednak na gruncie samorządowym głosuję zawsze na konkretnych ludzi, których program jest mi bliski. Denerwuje mnie jednak jak kandydaci startujący w wyborach są zarażeni wścieklizną, atakują swoich konkurentów i manipulują wyborcami robiąc z nich niedouczonych głupców. To Lenk straszył PiS-em, Polowym, przyklejam Polowemu gębę nieuczciwego, niedouczonego itp. Sam jednak zataił swoją przynależność do partii komunistycznej PZPR. Polowy na te zaczepki Lenka nie reagował, nie zniżał się do jego poziomu i nie atakował Lenka. To pokazuje, że nie trzeba mieć wyższego wykształcenia aby zachować się przyzwoicie. Daremne są teraz apele aby nie sprowadzać tych wyborów do wojenki pomiędzy PO i PiS. Za późno, to się już stało i winą obarczam Lenka, który będąc członkiem PZPR pobrał odpowiednie nauki. W Raciborzu chcę spokoju i traktowania ludzi jednakowo bez rozgraniczenia kto kim jest, jakie ma nazwisko i jakie koneksje. Dlatego oczekuję zmian i glosujemy z rodziną na Polowego. Racibórz znowu może być wielki.

  2. Jeśli chcesz mieć spokój w mieście to powinieneś oddać głos na Lenka. Całe zaplecze Polowego , które będzie miało realny wpływ na kandydata jest na razie głęboko ukryte. To ludzie, którzy nie chcą sie ujawniać bo ich intencje nie są czyste i klarowne. Polowy ma wielu Pisiewiczów, Macierewiczów, Pawłowicz, którzy tylko czekają na wynik wyborów. Czystki, które szykują nie będą sprzyjać rozwojowi miasta, chyba tylko rozwojowi poszczególnych osób. Głosuję za spokojem, głosuje na Lenka.

    • Miszczu oplułeś tylu ludzi w tym mieście kreując się na głos rozsądku, ze nikt ci nie uwierzy w te bajania przepełnione jadem. Postawiłeś na niewłaściwego konia.

  3. Otwórzcie oczy Raciborzanie – wybieramy pana DARIUSZA POLOWEGO na Prezydenta.. Czas zakończyć układy i ożywić Miasto czego Lenk nigdy nie zrobi……………………..TYLKO POLOWY..

  4. A Ja się pytam kto stoi za Polowym? Przecież to tylko słup. Mamy przykład prezydentury „słupa” w kraju, więc wybór jest prosty.

  5. kochani stało się wygrał po prostu lepszy.nauczyciele do szkół,tam jesteście potrzebni .praca w samorządzie was przerasta ,

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj