Weronika Żymełka zadebiutowała na Międzynarodowych Targach Książki w Krakowie [ZDJĘCIA]

Weronika Żymełka
Weronika Żymełka

Mieszkanka Lasak w gminie Rudnik w sierpniu tego roku wydała swoją pierwszą książkę pt. „To, co ważne”.

Weronika Żymełka, mieszkanka miejscowości Lasaki w gminie Rudnik, która w sierpniu tego roku wydała swoją pierwszą książkę pt. „To, co ważne”, na zaproszenie Wydawnictwa Novae Res wzięła udział w 22. Międzynarodowych Targach Książki w Krakowie, które odbyły się w dniach 25-28 października. Co roku zwiedzający mają możliwość spotkania z ponad 760 autorami z kraju i zagranicy. Tym razem czytelnicy mieli możliwość porozmawiania i podzieleniem się refleksją na temat książki także z debiutantką pochodzącą z ziemi raciborskiej.

- reklama -

Weronika Żymełka ukończyła studia magisterskie na filologii germańskiej oraz podyplomowe na filologii polskiej. Ma uprawnienia do nauczania edukacji plastycznej w zakresie sztuk plastycznych. Dzięki kierunkowemu wykształceniu może spełniać się w wymarzonej pracy w szkole. W wolnym czasie gra na organach. Hoduje kotkę o imieniu Nutka. Książka „To, co ważne” jest jej debiutem literackim.

O czym jest książka „To, co ważne”? Czasem potrzeba tylko chwili, by odkryć, że to, co ważne, jest na wyciągnięcie ręki.

W życiu trzydziestoletniej Karoliny nie brakuje trudnych momentów. W jej pamięci wciąż powraca widmo traumatycznych wydarzeń sprzed lat, a codzienność przytłacza mnóstwem drobnych zmartwień i problemów, którym stara się jednak dzielnie stawiać czoła. Pomagają jej w tym trzy najważniejsze dla niej osoby: córka Emilka, babcia Marysia i przyjaciółka Marta. A pewnego dnia nieoczekiwanie pojawi się też mężczyzna, który szybko stanie się kimś więcej, niż tylko przypadkowym znajomym… Czy mimo wszystkich przeciwności losu, ich związek będzie miał szansę na przetrwanie? Czy Karolina w końcu pogodzi się z tragediami, które dręczą ją od lat? I czy wyzwoli się od ciężaru tajemnicy, którą stara się ukryć przed całym światem?

fot. UG Rudnik
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj