Wykolejenie pociągu w Markowicach. Trwa usuwanie skutków [ZDJĘCIA]

Wykolejenie pociągu towarowego w Raciborzu-Markowicach
Wykolejenie pociągu towarowego w Raciborzu-Markowicach

Na miejscu zdarzenia pracuje specjalistyczny sprzęt. Prawdopodobnie we wtorek zostanie przywrócony ruch na jednym z torów.

Trwa usuwanie skutków wykolejenia pociągu towarowego, które miało miejsce wczoraj, 4 listopada, w Raciborzu-Markowicach na na linii Chałupki – Kędzierzyn Koźle. Przed godz. 16:00 w pobliżu przejazdu kolejowo-drogowego na ul. Gliwickiej z toru wypadło dziewięć wagonów z miałem węglowym. Pociąg ČD Cargo jechał do Chałupek. Nikt nie ucierpiał, nie ma także zagrożenia dla środowiska, jednak uszkodzone zostało torowisko, a także sieć trakcyjna. Nieprzejezdne są oba tory.

- reklama -

Koleje Śląskie, Przewozy Regionalne i PKP Intercity wprowadziły autobusową komunikację zastępczą na odcinku z Raciborza do Nędzy. Wszelkie informacje można uzyskać na stronie portalpasazera.pl i u drużyn konduktorskich. W akcji usuwania skutków zdarzenia bierze udział specjalistyczny sprzęt, m.in. żuraw kolejowy i wóz zabezpieczenia technicznego – tzw. czołg kolejowy.  Prawdopodobnie we wtorek zostanie przywrócony ruch na jednym z torów.

Przyczyny zdarzenia wyjaśni specjalna komisja.

Katarzyna Przypadło

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj