„Hymn serc dla Niepodległej” w Kuźni Raciborskiej [ZDJĘCIA]

0
"Hymn serc dla Niepodległej"

Artyści Teatru Senioralne Forte wraz z dziećmi i młodzieżą zaprezentowali teksty z okresu niewoli Polski i współczesne, pokazujące piękno kraju ojczystego.

W czwartkowy wieczór publiczność tłumnie przybyła do sali koncertowej MOKSiR-u w Kuźni Raciborskiej, by uczestniczyć w gali patriotycznej „Hymn serc dla Niepodległej” z okazji 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Patriotyczne pieśni wraz z nastrojową recytacją poezji stworzyły klimat zadumy, powagi i wzruszenia. Artyści Teatru Senioralne Forte oraz dzieci i młodzież zaprezentowali teksty z okresu niewoli Polski i współczesne, pokazujące piękno kraju ojczystego. Nie zabrakło poezji o Marszałku Józefie Piłsudskim, legionach i bohaterstwie żołnierzy polskich. – Nowe pokolenia Polaków powinny kierować się szacunkiem do tego, co polskie, znać swoje korzenie, tradycje i czerpać radość z wolności ojczyzny. I to właśnie można było usłyszeć z ust dzieci i młodzieży – mówią aktorzy Teatru Senioralne Forte.

- reklama -

Uroczystość zaszczycili swoją obecnością m.in. kpt. Marian Szlapański, płk Włodzimierz „Wowa” Brodecki z Krakowa, Starosta Miasta Odry w Czechach Libor Helis, Burmistrz Miasta Kuźni Raciborskiej Paweł Macha, Radny Sejmiku Wojewódzkiego Henryk Siedlaczek oraz przedstawiciele stowarzyszeń miejskich i powiatowych organizacji. Był to program na miarę wielkiej uroczystości patriotycznej, którą dopełniła ciekawa scenografia.

fot. Teatr Senioralne Forte
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here