Wystawa „Żywy album przyrody” na Zamku Piastowskim [ZDJĘCIA]

0
Wystawa „Żywy album przyrody” na Zamku Piastowskim
Wystawa „Żywy album przyrody” na Zamku Piastowskim

Autorami zdjęć jest 36 śląskich fotografów przyrody zrzeszonych w Związku Polskich Fotografów Przyrody.

13 listopada na Zamku Piastowskim w Raciborzu odbył się wernisaż wystawy fotografii pt. „Żywy album przyrody”. Autorami zdjęć jest 36 śląskich fotografów przyrody zrzeszonych w Związku Polskich Fotografów Przyrody, który został założony przez Leszka Krzysztofa Sawickiego w 1995 roku i jest obecnie największą tego typu organizacją w Polsce. Okręg Śląski ZPFP tworzy grupa osób w pełni oddanych pasji fotografowania.

- reklama -

Prezentowana w dawnej siedzibie Piastów wystawa przenosi oglądających z szarej miejskiej przestrzeni do magicznego i barwnego świata przyrody. Ekspozycja „Żywy album przyrody” jest pokazem bioróżnorodności przyrodniczej świata i Polski, a zwłaszcza naszego regionu Śląska, który jest przedstawiany na największej ilości prac.

Użyta w tytule gra słów jest celowa i informuje o tym, że wszystkie prezentowane sceny są rejestracją naturalnych momentów życia przyrody. – Nie patrzmy na prezentowane fotografie jak na odległą i trudno dostępną sztukę, ale starajmy się wyobrazić sobie każdą oglądaną scenę z osobna. Pamiętajmy, że każdy z nas ma taką samą szansę na obserwację niezwykłego spektaklu, jaką miał autor zdjęcia. Wystawa ma na celu pokazanie piękna przyrody oraz zachęcenie do częstszego i świadomego z nią kontaktu, szanując przy tym jej prawa, a podczas fotografowania – również zasady etyki – tłumaczą organizatorzy.

Wystawa, której premiera odbyła się 4 listopada 2016 roku, została sfinansowana w całości przez Muzeum Śląskie. Jest ona częścią multimedialnego projektu proekologicznego „Oczami śląskich fotografów – 3 edycja”.

Zwiedzać wystawę można przez cały listopad i grudzień w godzinach otwarcia Punktu Informacji Turystycznej. Wstęp po wykupieniu biletu w Punkcie Informacji Turystycznej – parter (budynek bramny). Zwiedzanie co pełną godzinę z przewodnikiem. Zainteresowane grupy proszone są o wcześniejszy kontakt telefoniczny +48 32 700 60 52 lub e-mailowy: [email protected]

Katarzyna Przypadło, Zuzanna Sczyrba

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here