Kapituła znów wręczy medale im. Ks. Prałata Stefana Pieczki

Ks. Prałat Stefan Pieczka
Ks. Prałat Stefan Pieczka

20 listopada (wtorek) odbędą się uroczystości związane z setną rocznicą niepodległości Polski oraz rozdaniem medali organizowane przez Kapitułę medalu im. Ks. Prałata Stefana Pieczki. 

Stefan Pieczka

- reklama -

Kapłan, duchowy przywódca. Urodził się 25.12.1932 r. w Bytomiu-Miechowicach. W wieku 24 lat skończył Wyższe Seminarium Duchowne w Opolu, gdzie otrzymał święcenia kapłańskie. Został wikarym w Zabrzu, a następnie proboszczem w Kietrzu i Raciborzu. W latach późniejszych kontynuował naukę na KUL-u, zdobywając tytuł magistra historii Kościoła. Ks. Pieczka miał dar zjednywania sobie ludzi.

Jego duszpasterstwo zaczynało się na ulicy, a kończyło się w konfesjonale. Tworzył pomosty dialogu pomiędzy ludźmi różnych kultur. Otaczał opieką prześladowanych w stanie wojennym. U jego boku rozwijało się wiele grup, wspólnot. W 1980 roku ulega ciężkiemu wypadkowi samochodowemu. Naznaczony cierpieniem, szczególną troską otaczał chorych i cierpiących. W roku 1985 otrzymał tytuł Prałata Jego Świątobliwości. Mawiał: „Błędów nie robią ci, co nic nie robią”. Umarł przedwcześnie po długiej i ciężkiej chorobie 19.06.1991 r. Był ojcem miasta i jego mieszkańców, oddając im najcenniejszy dar – trud i ofiarę swojego życia.

Rozdanie medali 2017
Wręczenie medali im. Ks. Prałata Stefana Pieczki 2017

Medal im. Ks. Prałata Stefana Pieczki

Medal jest wyrazem szczególnego wyróżnienia i uznania. Nadawany jest za szczególne osiągnięcia na polu działalności dobroczynnej, społecznej przyczynia się do podkreślenia wartości wpisanych w człowieka

Rozdanie medali 2017
Uroczystość wręczenia medali 2017

20 listopada Kapituła po raz kolejny wręczy nagrody. Wydarzenie uświetni koncert Macieja Miecznikowskiego.
szczegóły wydarzenia: raciborz.com.pl/zapowiedz

fot. Ireneusz Burek
oprac. /kc/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj