49-letni sprawca kradzieży rozbójniczej zatrzymany przez policję z Kuźni

Kuźnia zatrzymanie sprawcy rozboju

Policjanci z Kuźni Raciborskiej zatrzymali wczoraj (13.11) 49-latka, który dokonał kradzieży rozbójniczej. Około godz. 19.20 policjanci ujęli sprawcę w miejscowości Rudy przy ulicy Rybnickiej.

Mężczyzna będąc na terenie sklepu próbował dokonać kradzieży jednego piwa. Został ujęty przez personel sklepu, jednakże aby uniknąć odpowiedzialności karnej zaczął być agresywny i używając siły fizycznej chciał przywłaszczyć alkohol. W trakcie trwania konfliktu do sklepu wszedł klient, który widząc sytuację pomiędzy sprzedawczynią a pijanym mężczyzną, zareagował, stając się również obiektem ataku. Po krótkiej szamotaninie awanturnik uwolnił się i uciekł. W tym momencie na miejsce przybył patrol kuźniańskiej policji, który otrzymał od dyżurnego zgłoszenie interwencji. Mundurowi już po kilku minutach przeszukiwań miejscowości Rudy na ulicy Rogera zatrzymali złodzieja, którym okazał się być 49-letni mieszkaniec powiatu raciborskiego. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu, był pijany. Po przebadaniu alkomat w jego organizmie wykazał prawie dwa promile alkoholu. Teraz grozi mu nawet 10 lat pobytu w więzieniu.

- reklama -

fot. raciborz.slaska.policja.gov.pl
oprac. /kc/

- reklama -

2 KOMENTARZE

  1. Nikogo nie bronię, ale 10 lat za piwo? A ten, który potrącił śmiertelnie dwie osoby w Markowicach 12 lat? Coś tu te nasze prawo nie tak!

  2. Nie za piwo, tylko za agresję i atak. Gdyby grzecznie podkulił ogon, to dostałby co najwyżej mandat. A tak swoją drogą, to mając 49 lat to już chyba wypadałoby mieć chociaż odrobinę oleju w głowie… Skąd się biorą tacy ludzie? I ci, którzy ich bronią?

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj