Dzielnicowi z Wodzisławia edukowali, jak bezpiecznie bawić się zimą

Spotkanie policja sp 18 Wodzisław
Policjanci zapoznali dzieci z podstawowymi zasadami bezpieczeństwa

W obliczu nadchodzącej zimy policjanci spotykają się z dziećmi i rozmawiają o bezpieczeństwie na drodze oraz odpowiedzialnych zabawach na śniegu. Dzielnicowi wraz z bajkowym bohaterem – Sznupkiem – odwiedzili wczoraj (21.11) Przedszkole nr 18 w Wodzisławiu Śląskim.

Wszystkim dzieciom rozdano odblaski i przypomniano o podstawowych kwestiach bezpieczeństwa. Policja przestrzega przed zimowymi zagrożeniami i zachęca również dorosłych do zapoznania się z zasadami bezpieczeństwa.

- reklama -

Spotkanie policja sp 18 Wodzisław

Co zagraża nam zimą?

Zima to czas bardzo trudnych warunków atmosferycznych – wcześnie zapada zmrok, poruszanie po drogach wymaga większej ostrożności, a niska temperatura powietrza oraz niewłaściwa zabawa na śniegu czy lodzie może stanowić zagrożenie dla życia i zdrowia. Chcąc uniknąć zimowych zagrożeń powinniśmy pamiętać o podstawowych zasadach bezpieczeństwa.

Bezpieczeństwo najmłodszych

 • Dzieci i młodzież powinny zawsze informować rodziców bądź opiekunów o tym z kim wychodzą i kiedy planują powrót. Najlepiej spędzać czas w grupie, z dala od ustronnych i ciemnych miejsc.
 • Do zjazdów na sankach czy nartach należy wybierać miejsca, które są z dala od ulicy, akwenów wodnych czy rzeki. Jeżdżąc na nartach zawsze należy ubrać kask.
 • Nie wolno wchodzić na zamarznięte jeziora, rzeki czy inne zbiorniki wodne.
 • Po zmroku należy zadbać o odblaski i poruszać się chodnikiem, a w ostateczności lewym poboczem drogi. Przez jezdnię należy przechodzić tylko wyłącznie w miejscach oznaczonych.

Zalecenia dla dorosłych

 • Należy poruszać się chodnikami odśnieżonymi, posypanymi. Przechodząc obok budynków należy uważać na wiszące sople lodu.
 • Nie wolno dopuścić do zaśnięcia na mrozie.
 • Należy zadbać o to, aby być widocznym – odblaski.
 • Należy również pamiętać o tym, aby wychodząc z domu ubrać się „na cebulkę”.Spotkanie policja sp 18 Wodzisław
  fot. wodzislaw.slaska.policja.gov.pl
  oprac. /kc/
- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here