Zatrzymano kolejnych członków międzynarodowej grupy przestępczej

zatrzymanie grupy przestępczej Straż graniczna
Wobec wszystkich zatrzymanych sąd zastosował tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy

Członkowie międzynarodowej grupy przestępczej, powiązani ze środowiskiem krakowskich pseudokibiców, byli organizatorami przemytu do Polski i Niemiec nielegalnych imigrantów pochodzących z Syrii, Afganistanu oraz Jemenu.

20 listopada, na polecenie Małopolskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Krakowie, funkcjonariusze Śląskiego Oddziału Straży Granicznej w Raciborzu dokonali zatrzymania 4 członków międzynarodowej zorganizowanej grupy przestępczej. Zorganizowali oni przemyt szlakiem bałkańskim na terytorium Polski i Niemiec co najmniej 93 nielegalnym imigrantom pochodzącym z Syrii, Afganistanu oraz Jemenu.

- reklama -

Zatrzymanym zarzuca się udział w międzynarodowej organizacji przestępczej, skupiającej przemytników ludzi działających na terytorium państw bałkańskich, Węgier, Polski oraz Niemiec. Podejrzani przy użyciu samochodów dostawczych dokonywali przerzutów nielegalnych imigrantów między innymi do Polski i Niemiec z największego na Węgrzech obozu dla uchodźców mieszczącego się w miejscowości Bicske w pobliżu Budapesztu. Jak ustalono w trakcie śledztwa sprawcy uzyskali z popełnionego przestępstwa korzyść majątkową w wysokości co najmniej 50 000 euro.

Zatrzymanie grupy przestępczej

Podejrzani są znanymi postaciami środowiska krakowskich pseudokibiców. Wobec wszystkich zatrzymanych sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Trwają czynności ukierunkowane na zatrzymanie pozostałych członków przestępczej organizacji.

fot. SLOSG
oprac. /kc/

 

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here