Policyjne psy, drony, GPS i kamery termowizyjne. Poszukiwania rannego mężczyzny w Głubczycach. [ZDJĘCIA]

Zakrojona na szeroką skalę akcja poszukiwawcza w głubczyckich lasach.

W dniu 30 listopada głubczyccy policjanci zostali powiadomieni o zaginionym mężczyźnie, jak wynikało ze zgłoszenia był ranny. Policjanci niezwłocznie rozpoczęli poszukiwania na terenach leśnych w okolicy Głubczyc-tam ostatni raz był widziany poszukiwany mężczyzna. Na miejscu oprócz policjantów obecna była również opolska grupa poszukiwawczo-ratownicza.

Dyżurny Komendy Policji w Głubczycach wcześniej rano otrzymał zgłoszenie o zaginięciu 40-letniego mężczyzny. Według zgłoszenia mężczyzna był ranny w nogę. Według zebranych informacji wynikało, że mężczyzna ostatni raz był widziany na terenach leśnych w rejonie Głubczyc.

- reklama -

Na miejsce skierowano patrole policji wyposażone w najnowocześniejszy sprzęt, przystosowany do poszukiwania osób zaginionych oraz przewodników z pasami służbowymi. Już po chwili na miejscu zjawiła się również opolska grupa poszukiwawczo-ratownicza.

W czynnościach funkcjonariusze wykorzystywali min. drony z kamerami termowizyjnymi oraz psy służbowe, które były wyposażone w nadajniki GPS. Miały one za zadanie dokładnie zlokalizować osobę poszukiwaną.

Już po paru godzinach wzmożonych działań, mężczyzna został odnaleziony. W ostatniej chwili, ponieważ był wyczerpany oraz wyziębiony.

Na szczęście to wszystko tylko ćwiczenia, których organizatorem była Komenda Powiatowa Policji w Głubczycach. Celem ćwiczeń było doskonalenie technik poszukiwawczych z wykorzystaniem najnowocześniejszej technologii, która jest w posiadaniu opolskiej policji.

publ.: /EnDe/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here