
Pływalnia zostanie otwarta dla użytkowników dopiero po uzyskaniu pozytywnych wyników badań wody użytkowej.
Wczoraj, 13 grudnia, zamknięto Aquapark H2Ostróg z powodu pojawienia się w instalacji wody bakterii Legionelli. Pływalnia miała zostać otwarta ponownie 15 grudnia, jednak w oparciu o decyzję Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Raciborzu pozostanie nieczynna do uzyskania pozytywnych wyników badań wody użytkowej (prysznice damskie i męskie). Zostały już podjęte stosowne kroki naprawcze, które mają na celu usunięcie bakterii z instalacji obiektu, zlecono też specjalistycznemu laboratorium przeprowadzenie badań wody w obiekcie. Po wyeliminowaniu bakterii z instalacji i uzyskaniu pewności, że woda jest czysta i zdatna do kąpieli, OSiR ponownie uruchomi H2Ostróg.
– Przepraszamy za wszelkie niedogodności z tym związane i brak możliwości korzystania z obiektu, ale zdrowie i bezpieczeństwo naszych użytkowników jest dla nas najważniejsze. Wierzymy, że podjęte przez nas działania okażą się skuteczne i jak najszybciej będziemy mogli ponownie zaprosić Państwa do bezpiecznej zabawy i rekreacji – mówi Krzysztof Borkowski, dyrektor OSiR-u Racibórz.
oprac. /kp/




![Ziołowe sekrety w raciborskiej bibliotece [ZDJĘCIA] Ziołowe sekrety w raciborskiej bibliotece](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/ziola-biblioteka.jpg)
![Superbohaterowie i emocje, czyli komiksowe ferie w raciborskiej bibliotece [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/ferie-zimowe-biblioteka-szymon-teluk.jpg)
![Młodzi czytelnicy z Raciborza na spektaklu „Tuwim dla dzieci” [ZDJĘCIA] Młodzi czytelnicy z Raciborza na spektaklu „Tuwim dla dzieci”](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/ferie-biblioteka-raciborz.jpg)



![Trwa modernizacja minizoo w Arboretum Bramy Morawskiej [ZDJĘCIA] Trwa modernizacja minizoo w Arboretum Bramy Morawskiej](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/minizoo-raciborz-arboretum-1.jpg)

![Węgiel w roli głównej podczas warsztatów w RCK [ZDJĘCIA] Węgiel w roli głównej podczas warsztatów w RCK](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/ferie-zimowe-rck-rysunek-25.jpg)

![Seniorzy w centrum uwagi. Polsko-czeskie seminarium w raciborskiej bibliotece [ZDJĘCIA] BIBLIOTEKA NIE oGRANICzA Karwina](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/BIBLIOTEKA-NIE-oGRANICzA-Karwina.jpg)




![Hałas, śmieci i zniszczenia. List do Redakcji oraz komentarz właścicielki „Końca Świata” – AKTUALIZACJA [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/przystanek-kulturalny-koniec-swiata-2-1.jpg)


