Wolontariusze Szlachetnej Paczki z Wodzisławia docenieni

Gala szlachetna paczka Wodzisław
Podsumowanie akcji Szlachetna Paczka w Wodzisławiu Śląskim

17 grudnia w Wodzisławskim Centrum Kultury doceniono zarówno wolontariuszey jak i adresatów Szlachetnej Paczki w Wodzisławiu Śląskim. Pomoc trafiła tego roku do 56 rodzin.

– Dziękuję tym, którzy zdecydowali się wyjść poza strefę własnego komfortu i otworzyli się na potrzeby drugiego człowieka. Zdecydowali się na spotkanie z biedą, na wysłuchanie innych, na emocjonujące doświadczenie – mówiła Monika Sobik, liderka Szlachetnej Paczki w Wodzisławiu Śląskim. – Ogromną rolę pełnią wolontariusze. To oni są łącznikiem pomiędzy rodzinami a darczyńcami. Oni także spotykają się z rodzinami i tworzą listę najpotrzebniejszych rzeczy. To wspaniali ludzie – dodała.

- reklama -

Potrzeby rodzin były bardzo zróżnicowane, od artykułów codziennego użytku, środków czystości, ubrań, po domowe sprzęty, żywność i opał. Najczęściej paczki były kompletowane przez grupy rodzin czy znajomych. W tym roku zebrano 933 paczki.

Dary nie trafiają do osób przypadkowych. Do Szlachetnej Paczki rodziny mogą się zgłosić same, ale także przez osoby z ich najbliższego otoczenia. Podczas tworzenia bazy Szlachetna Paczka współpracuje z ośrodkami pomocy społecznej, fundacjami czy stowarzyszeniami. Każde takie zgłoszenie przechodzi weryfikację.

Galę w WCK uświetnił spektakl przygotowany przez artystów z grupy teatralnej „KiM”.

fot. tuwodzislaw.pl
oprac. /kc/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj