Pijany kierowca bez prawa jazdy spowodował wypadek w Rydułtowach

0
policja wypadek rydułtowy
Policja poszukuje świadków wypadku na torach w Raciborzu

3 stycznia doszło do zdarzenia drogowego na ul. Raciborskiej w Rydułtowach. Kierujący renault laguną spowodował kolizję z innym pojazdem, a następnie oddalił się z miejsca zdarzenia pozostawiając na miejscu swoją partnerkę.

O godzinie 19.05 policjanci z ruchu drogowego pojechali na ulicę Raciborską w Rydułtowach, gdzie doszło do kolizji drogowej. Na miejscu oczekiwała na nich poszkodowana w tym zdarzeniu kierująca kia venga. Z jej relacji wynikało, że po godzinie 18.00 kierujący samochodem marki renault laguna chcąc skręcić w prawo w ulicę Czernicką nie dostosował prędkości do panujących warunków drogowych, wpadł w poślizg i uderzył w pojazd marki kia, którego kierująca stała na skrzyżowaniu w oczekiwaniu na zmianę sygnalizacji świetlnej. Kierujący oddalił się z miejsca zdarzenia pozostawiając na miejscu zdarzenia swoją partnerkę.

- reklama -

Kobieta podała policjantom dane osobowe i adres zamieszkania partnera. Mundurowi udali się do jego mieszkania ale go nie zastali. Następnie pojechali do domu jego partnerki, gdzie zastano sprawcę kolizji. 36-latka przebadano na zawartość alkoholu z wynikiem 2,5 promila. Mężczyzna oświadczył policjantom, że alkohol spożył dopiero gdy dotarł do domu. Prawo jazdy zostało mu zatrzymane dwa miesiące wcześniej za to samo przewinienie. O losie mężczyzny zdecyduje wkrótce sąd. Grozi mu do 2 lat więzienia.

/oprac. kc/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here