Racibórz: 25-lecie partnerskiego powiatu Elbe-Elster [ZDJĘCIA]

25-lecie partnerskiego powiatu Elbe-Elster

Do Bad Liebenwerdy przybyły delegacje ze wszystkich samorządów partnerskich: powiatu Märkischer Kreis, raciborskiego i nakielskiego.

6 stycznia w Bad Liebenwerdze w Niemczech odbyły się uroczystości jubileuszowe z okazji 25-lecia powstania powiatu Elbe-Elster. Na tę okoliczność do niemieckiego samorządu przybyły delegacje ze wszystkich samorządów partnerskich – powiatu Märkischer Kreis, raciborskiego i nakielskiego.

- reklama -

Poszczególne delegacje reprezentowane przez: starostę raciborskiego – Grzegorza Swobodę, starostę nakielskiego – Tadeusza Sobola oraz starostów niemieckich powiatów Christiana Heinricha Jaschinskiego (Elbe-Elster) oraz Thomasa Gemke (Märkischer Kreis) spotkały się w kościele pw. św. Mikołaja. Wydarzenie rozpoczął koncert Młodzieżowej Orkiestry Symfonicznej, która zaprezentowała utwory muzyki klasycznej Straussa, Mozarta i Mahlera. Goście mieli także możliwość wysłuchania recitalu sopranistki Nadine Lehner i klarnecisty Dawida Orłowskiego.

Po koncercie przyszedł czas na oficjalną część spotkania – wręczenie pamiątek jubileuszowych. Starosta raciborski po złożeniu gratulacji na ręce starosty Jaschinskiego podziękował za dotychczasową współpracę między naszymi powiatami i zapewnił o chęci pielęgnowania przyjacielskich realizacji i realizowania kolejnych przedsięwzięć. W trakcie wizyty omówione zostały także szczegóły wydarzeń, które samorządy planują zorganizować w tym roku.

fot. Starostwo Powiatowe
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here