36 tysięcy złotych kosztowała wizyta prezydenta Andrzeja Dudy w Raciborzu

5

Prezydent Dariusz Polowy odpowiedział na interpelację radnego Michała Kuligi m.in. w sprawie kosztów organizacji wizyty głowy państwa w Raciborzu. Okazuje się, że przyjazd prezydenta RP Andrzeja Dudy kosztowało miasto ponad 36 tysięcy złotych.

Na koszt ten składa się przede wszystkim wynajęcie telebimu, nagłośnienia, przygotowanie Areny Rafako, zlecenie wydruków wielkoformatowych, plakatów reklamujących wydarzenie, zapowiedzi w mediach, wynajęcie ochrony, koncert orkiestry, a także prezenty dla Andrzeja Dudy.

- reklama -

Prezydent Polowy ustosunkował się ponadto do pytania radnego, jakiego klucza użyli organizatorzy zapraszając tylko niektórych raciborskich samorządowców, głównie z prawicy, na zamknięte spotkanie z głową państwa. – Decyzja miała mój autonomiczny i w pełni suwerenny charakter. W doborze osób kierowałem się ich rolą w życiu miasta, powiatu i regionu – odpowiedział gospodarz Raciborza, ubolewając jednocześnie nad tym, że względy bezpieczeństwa nie pozwoliły na zaproszenie osób towarzyszących z rodziny.

/eu/

 

- reklama -

5 KOMENTARZE

  1. UM w odpowiedzi na interpelację podaje koszt zakupu miecza, który dostał Prezydent RP? Przecież portale pisały, że to był prywatny prezent od Polowego dla Dudy. Dlaczego zatem wlicza się ten element do kosztów wizyty. Czy p. Polowy sam za to nie zapłacił? Proszę by radni i redakcja to sprawdzili. To jakiś przekręt. Wystarczy odszukać poprzednie komunikaty.

  2. Skoro na spotkanie byli zaproszeni wybrani przez prezydenta to po co były drukowane plakaty i zapowiedzi w mediach. Jaki to ma sens? Zapraszamy wszystkich ale wpuszczamy wybrańców? Serio?

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here