Mając trzy promile alkoholu w organizmie, spowodował stłuczkę i uciekł

0
policyjna akcja
Zatrzymany miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie.

Najpierw 53-letni mężczyzna spowodował kolizję, a potem uciekł z miejsca zdarzenia. Policjanci już po chwili odnaleźli podejrzanego, który ukrywał się na terenie jednej z posesji. Mundurowi przebadali kierującego i okazało się, że w wydychanym powietrzu miał blisko 3 promile oraz nie posiadał uprawnień do kierowania.

W czwartkowe popołudnie (10.01) dzielnicowi z Branic otrzymali zgłoszenie o zdarzeniu drogowym. Po przybyciu policjanci ustalili, że sprawca zdarzenia najpierw uderzył w stojący na poboczu samochód, a następnie uciekł. Poszkodowany w zdarzeniu podał numery rejestracyjne samochodu, który odjechał z miejsca zdarzenia.

- reklama -

Mundurowi ustalili w policyjnych bazach danych dokładne dane właściciela pojazdu oraz gdzie może przebywać. Natychmiast udali się do jednej z miejscowości w gminie Branice. Na terenie wytypowanej posesji, zauważyli opisany samochód przez poszkodowanego. Policjanci po wstępnych oględzinach pojazdu potwierdzili, że brał on udział we wcześniejszym zdarzeniu drogowym. Podejrzany 53-latek nie przyznawał się do winy, a badanie alkomatem wykazało, że miał blisko 3 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Po sprawdzeniu podejrzanego w bazie danych okazało się, że nie posiada on również prawa jazdy.

Dzielnicowi zatrzymali mężczyznę, a następnie został on przewieziony do głubczyckiej komendy. Po wytrzeźwieniu mężczyzna został przesłuchany. Teraz 53-latek musi liczyć się z karą więzienia nawet do 2 lat, sądowym zakazem prowadzenia pojazdów oraz wysoką grzywną.

 

publ.: /EmZet/

#KPP Głubczyce

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here