Przetarg na przebudowę ulic Łąkowej i Kościuszki ogłoszony

0
Remont ulic Kościuszki i Łąkowej
Remont ulic Kościuszki i Łąkowej

Szacowany koszt inwestycji wynosi ponad 6,8 milionów złotych.

Dziś, 15 stycznia, ogłoszono przetarg na przebudowę drogi powiatowej – ul. Łąkowej i Tadeusza Kościuszki w Raciborzu. Zadanie obejmuje dwa etapy: zatokę autobusową na ul. Łąkowej oraz przebudowę od skrzyżowania z ul. Gwiaździstą do skrzyżowania z ul. Wandy.

- reklama -

Powiat będzie realizować inwestycję w ramach Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej na Lata 2016-2019. Na przebudowę czeka odcinek o długości 950 m.

– Zgodnie z założeniami ogłaszamy przetarg na początku roku. Mam nadzieję, że taki termin umożliwi firmom z branży drogowej przystąpienie do przetargu, a my otrzymamy konkurencyjne oferty i będziemy w stanie zrealizować zadanie, na które czeka wiele osób – mówi starosta raciborski Grzegorz Swoboda.

Otwarcie ofert zaplanowano na 31 stycznia o godz. 12:30 w siedzibie starostwa.

Szczegółowe informacje dotyczące przetargu są publikowane w BIP powiatu raciborskiego.

Zakres inwestycji obejmuje głównie:
– przebudowę jezdni wraz z wykonaniem dodatkowego pasa ruchu: prawoskrętu z ul. Tadeusza Kościuszki na ul. Łąkową poprzez wykonanie nowej konstrukcji drogi oraz wykonanie nowego pakietu warstw bitumicznych (ujednolicenie szerokości jezdni do 7,0 m),
– wykonanie zatok autobusowych wraz z peronem na ul. Łąkowej i ul. Tadeusza Kościuszki,
– przebudowę istniejących chodników i ścieżki rowerowej,
– budowę dwukierunkowej ścieżki rowerowej od skrzyżowania ul. Tadeusza Kościuszki z ul. Josepha von Eichendorffa do skrzyżowania z ul. Wandy,
– budowę miejsc postojowych zlokalizowanych równolegle do jezdni ul. Tadeusza Kościuszki,
– przebudowę zjazdów indywidualnych i publicznych,
– przebudowę istniejącego odwodnienia w zakresie wymiany studzienek ściekowych i przykanalików, zabudowa dodatkowych studni rewizyjnych,
– zabudowę dodatkowych słupów oświetlenia przejść dla pieszych,
– wykonanie aktywnego oznakowania przejścia dla pieszych i przejazdu rowerzystów na skrzyżowaniu ul. Tadeusza Kościuszki z ul. Łąkową.

Szacowany koszt inwestycji wynosi ponad 6,8 milionów złotych, dofinansowanie budżetu Państwa – 3 miliony złotych, a pozostałą część pokryją powiat raciborski i miasto Racibórz.

oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here