Jak walczyć z hejtem w sieci? Kilkanaście osób w kraju zatrzymanych

policja zatrzymania hejt w sieci

Policjanci w całym kraju odnotowali w ostatnich dniach zwiększoną ilość zgłoszeń dotyczących obraźliwych wpisów czy gróźb, zamieszczonych w internecie lub telefonicznych, które były kierowane do osób pełniących funkcje publiczne.

Zgłoszenia w głównej mierze dotyczyły nawoływań do przestępstw w stosunku do prezydentów, przedstawicieli administracji publicznej, samorządowców czy polityków.

- reklama -

W skali kraju zatrzymano już kilkanaście osób podejrzanych o kierowanie owych gróźb, a także osób, które drwiły ze śmierci tragicznie zmarłego Prezydenta Gdańska. Powiadomiono już prokuratury, którym przekazano zgromadzone materiały dowodowe.

Sprawą zajęli się policjanci z Biura dw. z Cyberprzestępczością KGP, a także funkcjonariusze z Komend Wojewódzkich Policji. Zebrane informacje przekazano policjantom operacyjnym, którzy prowadzili dalsze ustalenia. Wytypowane osoby zostały zatrzymane i doprowadzone do komend Policji. Po przekazaniu materiałów dowodowych prokuratorom, zatrzymani usłyszeli zarzuty. Sąd zadecyduje o ich dalszych losie.

W tym miejscu warto przypomnieć, że w sieci nikt nie jest anonimowy i każdy ponosi odpowiedzialność za swoje zachowanie i publikowane treści. Funkcjonariusze w całym kraju na bieżąco monitorują sieć i mają możliwości ustalenia, a także zatrzymania, sprawców tego typu przestępstw oraz pociągnięcia ich do odpowiedzialności karnej.

/fot. freepik oprac. c/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here