Raciborska policja z prelekcją na temat bezpiecznych ferii w SP 15

0
prelekcja raciborskiej policji
Policjanci odwiedzili tym razem uczniów Szkoły Podstawowej nr 15 w Raciborzu

Raciborska drogówka odwiedziła uczniów klasy pierwszej w Szkole Podstawowej nr 15 w Raciborzu, tematem przewodnim wizyty było bezpieczeństwo podczas ferii zimowych.

Mundurowi przypomnieli dzieciom podstawowe zasady bezpieczeństwa podczas zimowego wypoczynku. Warto przypomnieć najmłodszym, że nie należy oddalać się od grupy podczas zorganizowanego wyjazdu. Ważne, aby dzieci miały świadomość zagrożeń wynikających z kontaktu z nieznajomymi osobami. Policjanci ostrzegli uczniów przed zabawami na zamarzniętych rowach, rzekach i stawach, a także o tym, jak ważne jest noszenie odblasku po zmroku. W ramach działań profilaktycznych policjanci rozdali dzieciom elementy odblaskowe.

- reklama -

Zgodnie z planem kontrole autokarów w czasie ferii zimowych prowadzone będą przez raciborską drogówkę na parkingu w Raciborzu u zbiegu ulic Armii Krajowej i Karola.

Aby poddać autokar kontroli należy do dwóch dni przed wyjazdem telefonicznie się zgłosić i wskazać datę i godzinę przyjazdu na miejsce kontroli.

Kontrola autobusu może trwać do godziny. Zgłoszenia przyjmuje sekretariat Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Raciborzu tel. 324594290 (adres mailowy: [email protected]) lub zastępca dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Raciborzu tel. 324594200

Więcej na temat podstawówek tutaj

/fot. raciborz.slaska.policja.gov.pl oprac. c/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here