Nabór wniosków o udzielenie dotacji na prace przy zabytkach do 28 lutego

nabor wnioskwo prace renowacje

W 2018 roku powiat raciborski dofinansował wykonanie remontu wnętrza zabytkowego kościoła pw. św. Jerzego w Sławikowie w kwocie 25 tysięcy złotych.

W tym roku nabór wniosków o udzielenie dotacji na prace konserwatorskie, restauratorskie lub roboty budowlane przy zabytku wpisanym do rejestru zabytków potrwa do 28 lutego.

- reklama -

O dotację mogą starać się właściciele lub zarządcy obiektów zabytkowych położonych w powiecie raciborskim, w tym także przedsiębiorcy, którzy posiadają tytuł prawny do obiektu wpisanego do rejestru zabytków z zachowaniem zasad udzielania pomocy de minimis. [(§ 10 Uchwały Nr IX/85/2015 Rady Powiatu Raciborskiego z dnia 23 czerwca 2015 r. w sprawie określenia zasad udzielenia dotacji na prace konserwatorskie, restauratorskie lub roboty budowlane przy zabytku wpisanym do rejestru zabytków w latach 2015 – 2020 (Dz. Urz. Woj. Sla z 2015 r., poz. 3635)].

Szczegółowe informacje oraz wzór wniosku znajdują się w Biuletynie Informacji Publicznej Powiatu Raciborskiego: bip.powiatraciborski.pl

/fot. powiatraciborski.pl oprac. c/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here