„Polska stolica smogu” – sytuacja w Rybniku tematem reportażu stacji TVN [WIDEO]

Sytuacja w Rybniku tematem "Uwagi" TVN fot. youtube.com

Miasto Rybnik po raz kolejny stało się bohaterem reportażu „Uwaga” stacji TVN. Po serii niewyjaśnionych zgonów w rybnickim szpitalu psychiatrycznym, dziennikarze postanowi się przyjrzeć, jak żyje się mieszkańcom tego miasta spowitego kłębami dymu z kominów.

 – Na 50 najbardziej zanieczyszczonych miast w Europie, 36 jest w naszym kraju. W Rybniku każdego roku normy przekroczone są nawet o kilka tysięcy procent – zauważają dziennikarze. Temat smogu jest jest mocno poruszany w mediach. Śląsk należy do najbardziej zanieczyszczonych regionów w Europie. Średnio w Polsce, z powodu smogu, umiera około czterech tysięcy ludzi rocznie, o czym informuje najnowszy raport PZH.

- reklama -

Piotr Kuczera, prezydent Rybnika, skomentował materiał stacji TVN na swoim oficjalnym profilu facebookowym. – Obejrzałem. Jak dla mnie zabrakło puenty.
Sytuacja wygląda tak, jakby nie było odpowiedzialnego za smog. Ktoś nas truje, ktoś pali węglem a my wszyscy się dusimy. Sami siebie trujemy! Niestety, tej prawdy ani nie chcemy przyjąć, ani wziąć za nią odpowiedzialności… – ubolewa włodarz miasta.

A co wy sądzicie na temat tego reportażu?

EmZet

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here