Zimowe ferie w raciborskiej bibliotece – sprawdź program

0
ferie zimowe raciborska biblioteka
Biblioteka od lat zapewnia najmłodszym zimowe rozrywki

Biblioteka przygotowała dla najmłodszych i tych nieco starszych multum atrakcji – będą warsztaty konstruowania i robotyki, wycieczki do Astrolabu w Czernicy i Teatru Bagatela w Krakowie czy noc z grami bez prądu.

„Poradnik zawodowy dla najmłodszych”

- reklama -

W tym roku EUREKA- Wypożyczalnia dla Dzieci i Młodzieży przygotowała zajęcia pod hasłem „Poradnik zawodowy dla najmłodszych”. Uczestnicy zajęć poznają m.in. tajemnice zawodu dziennikarza, księgarza, kucharza, policjanta, strażaka, pielęgniarki, weterynarza czy… bibliotekarki! Wszystko oczywiście w oparciu o literaturę dostępną w bibliotece i spotkania z zaproszonymi gośćmi. Nie zabraknie także zajęć plastycznych, warsztatów plastycznych i wycieczek! Zajęcia codziennie w godz. 11.00-14.00 przy ul. Kasprowicza 12.

Planszówkowe piątki

Ciekawe spotkania przygotowały także filie biblioteczne. Biblioteka w Ocicach zaprasza na planszówkowe czwartki i kreatywne piątki. Na Płoni dzieci odbędą podróż „Szlakiem polskich legend” a w bibliotece przy ul. Żorskiej spróbują zbudować rakietę, którą następnie wyruszą w kosmos. Brzezie, zgodnie z hasłem „Nuda nie dla nas” przygotowało zimowe zabawy plastyczno-literackie a biblioteka w Markowicach zaprasza na warsztaty pachnące aromatem.

Lego, wycieczki, noc z grami bez prądu

W międzyczasie odbędą się także warsztaty konstruowania i robotyki, które poprowadzą instruktorzy z firmy AKTIN, wycieczki do Astrolabu w Czernicy (14.02) i Teatru Bagatela w Krakowie (20.02), noc z grami bez prądu (22.02) i bal przebierańców na zakończenie ferii.

Organizatorzy informują, że zapisy na wycieczki przyjmowane będą w EURECE-Wypożyczalni dla Dzieci i Młodzieży przy Kasprowicza 12 w trakcie trwania zajęć. Szczegółowy harmonogram imprez w ramach „Ferii z biblioteką” dostępny na stronie www.biblrac.pl

Zobacz szczegóły w zapowiedziach

/fot. MiPBP w Raciborzu oprac. c/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here