Raciborskie szkoły chomikują baterie i zbierają butelki. I to naprawdę sporo!!!

Uczniowie raciborskich szkół chętnie włączają się w eko akcje

Dzieciaki w raciborskich szkołach doskonale wiedzą, że środowisko naturalne, w którym żyją wymaga opieki i pielęgnacji. Zdarza się, że poziom ich wiedzy na ten temat jest wyższy niż poziom świadomości dorosłych.

Jaki jest dowód potwierdzający prawdziwość tej tezy?

- reklama -

Chyba najbardziej przekonywające są rozstrzygnięcia konkursów ekologicznych, w których co rusz raciborscy uczniowie i uczennice pokazują, że sprawy ekologii nie są im dalekie i że bardzo dobrze orientują się jak ważne jest środowisko naturalne dla życia ich oraz ich bliskich.

Uczniowie nie poprzestają wyłącznie na nauce, dlaczego musimy chronić środowisko. Dają również przykład, że potrafią się włączyć i zaangażować w walkę o naszą przyrodę. Dowodem na to jest ich liczny udział w konkursach ekologicznych takich jak „Zbieramy butelki plastikowe”. W tegorocznej edycji konkursu wzięło udział 7 placówek, w tym 5 szkół podstawowych, Dom dla Dzieci oraz 1 Zespół Szkolno – Przedszkolny. Dzieciom udało się zebrać prawie 18 ton plastikowych butelek. Jednak prymusami okazali się podopieczni Domu dla Dzieci, którzy średnio zebrali „per capita” ponad 33 kilogramy „PET-ów”. To właśnie oni zebrali laur za zajęcie pierwszego miejsca.

Podobnie przedstawia się sytuacja w „klasyfikacji generalnej i indywidualnej” w przypadku akcji „Chomikuj baterie”. I tu najbardziej zaangażowani w zbiórkę okazali się wychowankowie Niepublicznej Katolickiej Szkoły Podstawowej. Na głowę udało im się zebrać ponad 3,33 kilograma zużytych baterii. W „generalce” po tytuł „chomika roku 2019” sięgnęła Szkoła Podstawowa nr 18, której uczniowie zebrali 900 kilogramów baterii.

EmZet

#UM RACIBÓRZ

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here