Koncerty umuzykalniające w Raciborskim Centrum Kultury

umuzykalnienie rck (24)
Prowadzącym koncert umuzykalniający był Franciszek Borysowicz

W piątek 8 lutego, jak co miesiąc, w Raciborskim Centrum Kultury odbyły się muzyczne zajęcia dla najmłodszych. Koncert poprowadził Franciszek Borysowicz.

Motywem przewodnim tej odsłony była dawna muzyka. Wśród zaproszonych gości znaleźli się Adam Dzwonnik, który grał na lutni oraz Ewelina Sławska, która występowała wokalnie, prezentując swój sopran. Muzyka dawna jest niezwykle ciekawa i pasjonująca, dlatego nic dziwnego, że najmłodsi melomani, z klas 1-3 raciborskich szkół, byli zachwyceni. Wśród repertuaru usłyszeć można było utwory Roberta Ballarda „Ballet I”, Johna Dowlanda „Mr. Dowlamd’s Midnight” czy nieznanych autorów: „Kemp’s Jig”,„Balletto Polaccho” oraz „Tabulaturę gdańską”. Sopranistka zaserwowała muzyczną ucztę składającą się z utworów Henry’ego Purcella „Fairest Isle”, Thomasa Campiona „Never weather beaten sail” czy ponownie Johna Dowlanda „Now, o now”.

- reklama -

umuzykalnienie rck (19)Goście, którzy wzięli udział w koncercie w RCK to studentka Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Katowicach na wydziale wokalno-aktorskim i absolwentka kulturoznawstwa na UJ w Krakowie. Adam Dzwonnik jest studentem tej samej Akademii Muzycznej w klasie lutni oraz absolwentem anglistyki na UŚ.

Na kolejną umuzykalniającą podróż Raciborskie Centrum Kultury zaprasza już 22 marca.

/fot. RCK oprac. c/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here