„Cudowny chłopak” książką roku wg raciborskich czytelników. Na podium znalazł się również polski autor

0
"Cudowny chłopak" R.J. Palacio została wybrana najpopularniejszą książką w plebiscycie raciborskiej biblioteki. fot.: materiały prasowe

Czytelnicy raciborskiej biblioteki wybrali! „Cudowny chłopak” R.J. Palacio uzyskał najwięcej głosów w Plebiscycie na Książkę Roku 2018. Na podium znalazły się także „Nieodnaleziona” Remigiusza Mroza i „Nie odpuszczaj” Harlana Cobena.

Plebiscyt został ogłoszony na początku stycznia. W I etapie czytelnicy sami typowali najlepsze ich zdaniem książki wydane w 2018 roku. Biblioteka otrzymała takich propozycji ponad osiemdziesiąt, jednak nie wszystkie, zgodnie z regulaminem, kwalifikowały się do dalszego etapu. Udało się wyłonić 8 najpopularniejszych tytułów książek, które w sondażach otrzymały najwięcej głosów: „Nie odpuszczaj” H. Cobena, „Będzie bolało” A. Kay’a, „Ścigany” K. Michalak, „Farba” W. Miłoszewskiego, „Nieodnaleziona” R. Mroza, „Ucho igielne” W. Myśliwskiego, „Cudowny chłopak” R.J.Palacio oraz „Królestwo” S. Twardocha.

- reklama -

W II etapie Plebiscytu na powyższe tytuły zagłosowało 55 osób. Najwięcej uzyskała powieść R.J. Palacio „Cudowny chłopak”, która swoją popularność zyskała po ubiegłorocznej ekranizacji z Julią Roberts, Owenem Wilsonem oraz Jacobem Tremblayem w rolach głównych. To wzruszająca i jednocześnie zabawna opowieść o walce dziecka z przeciwnościami losu. Książkę można oczywiście znaleźć w zbiorach raciborskiej biblioteki.

– Dziękujemy za czynny udział w naszym konkursie. Informujemy jednocześnie, że zgodnie z regulaminem, zwycięzcy Plebiscytu zostaną wyłonieni w drodze losowania i o wygranej powiadomieni mailowo bądź telefonicznie.

publ.: EmZet
#biblioteka

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here