Opolscy policjanci mieli sporo pracy podczas minionych ferii zimowych

Opolscy policjanci podsumowali minione ferie zimowe

Zakończyły się ferie zimowe w województwie opolskim. Dla wielu był to czas wypoczynku i zabawy. Natomiast dla policjantów – okres wzmożonej pracy. Funkcjonariusze ruchu drogowego prowadzili liczne kontrole. Sprawdzali także autokary przewożące dzieci na obozy i półkolonie. Policjanci przy każdej okazji spotykali się z dziećmi i młodzieżą. Rozmawiali z nimi o bezpieczeństwie w trakcie wypoczynku i przekazywali niezbędną wiedzę o zagrożeniach z jakimi mogą się spotkać.

Ferie zimowe dla opolskich policjantów były czasem wzmożonej pracy. Funkcjonariusze sprawdzali w różnych miejscach, czy małoletni zachowywali się prawidłowo – czy ich życiu i zdrowiu nie zagrażało niebezpieczeństwo. Nadzorowane były również punkty sprzedaży alkoholu i wyrobów tytoniowych pod kątem sprzedaży ich osobom niepełnoletnim.

- reklama -

Mundurowi w tym czasie spotykali się również z uczestnikami zimowisk, kolonii i półkolonii. Tam, rozmawiali o prawidłowym zachowaniu podczas zimowych zabaw, jak również przestrzegali przed zagrożeniami w sieci. Na szczęście nie odnotowaliśmy żadnych groźnych zdarzeń z udziałem nieletnich.

Ferie to także czas intensywnej pracy policjantów ruchu drogowego. Funkcjonariusze przeprowadzili ponad 50 kontroli autokarów przewożących dzieci na zimowy wypoczynek. W 3 przypadkach przewoźnik musiał przed wyjazdem usunąć usterki techniczne. W tym czasie na drogach naszego województwa doszło do 22 wypadków, w których rannych zostało 27 osób. Najtragiczniejszy wypadek miał miejsce w powiecie nyskim w nocy z piątku na sobotę 9 lutego. Wówczas 18-letni kierowca i jego 18-letni pasażer zginęli na miejscu – samochód, którym jechali wjechał wprost w przydrożne drzewo.

Policjanci zatrzymali 77 kierowców, którzy zdecydowali się na jazdę po alkoholu. Dodatkowo mundurowi zatrzymali 61 praw jazdy, w tym 21 za przekroczenie prędkości o 50 km/h w terenie zabudowanym. Funkcjonariusze zatrzymali także ponad 350 dowodów rejestracyjnych, głównie za nieprawidłowy stan techniczny pojazdu oraz brak aktualnych badań technicznych.

publ.: EmZet
#KPP Głubczyce

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here