Warsztaty fotograficzne w Raciborskim Centrum Kultury [ZDJĘCIA]

0
Warsztaty fotograficzne w Raciborskim Centrum Kultury
Warsztaty fotograficzne w Raciborskim Centrum Kultury

– Dobre zdjęcie to takie, które podoba nam się, kiedy je robimy, kiedy je widzimy po raz pierwszy i kiedy nam się podoba po tygodniu, po miesiącu i za rok – mówił Mariusz Gross do młodych fotografów.

Jak co roku z okazji ferii zimowych Raciborskie Centrum Kultury przygotowało różnorodne zajęcia. W czwartek rozpoczęły się warsztaty fotograficzne. Zajęcia kierowane są do młodzieży od 13 roku życia, a poprowadzi je Mariusz Gross.

- reklama -

– Dobre zdjęcie to takie, które podoba nam się, kiedy je robimy, kiedy je widzimy po raz pierwszy i kiedy nam się podoba po tygodniu, po miesiącu i za rok – mówił prowadzący do młodych fotografów. – To, jak patrzymy na świat, przekłada się na to, jak fotografujemy i kim jesteśmy. Ma najwięcej wspólnego z tym, co nas inspiruje, czy jesteśmy otwarci na świat, jakie książki czytamy, jakiej słuchamy muzyki. Jeśli chcecie robić ciekawe zdjęcia, musicie budować swoją osobowość – przekonywał Mariusz Gross.

– Od dawna interesuję się fotografią i chcę wiązać z nią swoją przyszłość i chcę się tego nauczyć – mówi Ola, jedna z uczestniczek zajęć. – Nauczyliśmy się, jak pracować ze światłem, poznaliśmy różnych fotografów, a także malarzy, bo od tego wszystko się zaczęło.

W piątek młodzi fotografowie mogli poćwiczyć praktycznie pod okiem prowadzącego, jak ustawiać modela i jak pracować ze światłem.

fot. Iwona Kwapisz
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here