Plac Długosza przyszłości. Raciborzanie zachwyceni wizualizacją [OPINIE]

„Jeśli to wypali, Kłoskowi powinni w Raciborzu pomnik postawić” – komentarzy w tym tonie jest więcej. Nasi Czytelnicy wyrażają opinie na temat przyszłości placu Długosza i inwestycji Eko-Okien w mediach społecznościowych, na portalu oraz w prywatnych wiadomościach, która trafiają na naszą redakcyjną skrzynkę. Posty oraz newsy informujące o planach spółki z Kornic, jakie pojawiły się na raciborz.com.pl biją rekordy popularności, a w naszej ankiecie na FB wzięło udział już kilkaset osób.

Raciborzanie jak zwykle nie zawodzą i szczerze komentują wizję Eko-Okien oraz architektów z ToProjekt w Rybniku. Temat rozpala wiele pozytywnych emocji, a mieszkańcy zachwycają się ideą zagospodarowania pl. Długosza. Obszernie na temat planów pisaliśmy TUTAJ.

- reklama -

W ankiecie na naszym Facebookowym profilu zestawiliśmy dwa pomysły na plac Długosz i zapytaliśmy, który podoba Wam się bardziej. Zagłosowało już ponad 700 osób, wyniki można sprawdzić tutaj:

Specjalnie dla Was zebraliśmy najciekawsze opinie raciborzan w tej sprawie (pisownia oryginalna):

„Chyba nie muszę wspominać, że to na terenie Raciborza miały powstać Eko-Okna. Czemu tak się nie stało? Zbyt wysoka cena jaką chciała poprzednia władza za tereny pod zakład. Projekt na Plac Długosza zapiera dech, mam nadzieję, że obecna władza tego mówiąc kolokwialnie nie schrzani swoimi zbyt wysokimi oczekiwaniami co do ceny i zagospodarowania obiektu. To jest szansa żeby Racibórz odżył.” 

„Kosmiczny projekt! Brawo, trzymam kciuki za realizację:)”

„Pomysl super mam nadzieje iz wszystko zagra ale dzialka powinna byc sprzedana za rasadna cene a nie za 2 grosze.”

„Jeśli to ma powstać w tym miejscu to chciałbym tego dożyć! Warto obejrzeć cała prezentacje. Projekt ma ducha i potencjał. W końcu zabrał się ktoś za to z jajami! Piękna prezentacja zaczyna się od historii. I to o niej nie wolno zapominać. Pokazuje piękne przedwojenne budowle. To ci komuniści zrobili z tym miastem to tylko opłakiwać należy. Mam nadzieje ze już nigdy w centralnym punkcie zabytkowego miasta nie powstaną familoki betonowe oraz to coś co jest teraz na rynku. Nie wiem jak to nazwać s ci dopiero komentować. Wiec miejmy tym bardziej nadzieje ze firma Ekookna zrobi to tak jak zaplanowała a może jeszcze lepiej. Mam tu na myśli ze może kiedyś wysadza w powietrze również te komunistyczne bloki.”

„Nareszcie ktoś wyszedł z takim pomysłem, żeby ciekawie zabudować ten teren i ożywić centrum i to konkretne miejsce, które od wieków było zabudowane, tętniło życiem i cieszyło oczy architekturą. Brawo!”

/oprac. eu/

- reklama -

4 KOMENTARZE

  1. To b. wazny teren miasta. Project firmy Eko-Okna, podoba mi sie bo nawiazuje do skali i tkanki mieszkaniowej Raciborza. Moze bardzo ozywic i uzupelnic teren polozony tak blisko centrum miasta. Takze podziemny parking jest b.pozadany w tym miejscu. To dzialka, temat ktory powinien byc najpierw tematem konkuru urbanistyczno-architektonicznego, aby wybrac najlepsze i najciekawsze rozwiazanie nawiazujace do characteru miasta, typu historycznej zabudowy, skali sasiadujacych obiektow. Mysle ze pierwsza wizualizacja jest b.ciekawa i trafna. Rowniez zgadzam sie z komentarzem ze potrzebna jest tzn „mala infrastructura”, kawiarnie, moze sklep z pamiatkami o Raciborzu, etc.

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here