63 zawodników wzięło udział w turnieju skata w Krzyżanowicach

koncert laureatow tworkowturniej skata krzyzanowice (4)-004
Turniej Skata o Puchar Wójta Gminy Krzyżanowice

Turniej odbył się w ramach Grand Prix Okręgu Śląsk Południe 2 marca w Zabełkowie.

Sędzią turnieju był Alojzy Huwer, prezes PZS Okręg Śląsk Południe. Pierwsze miejsce w turnieju zajął Edward Cisek (SC Herkules Rydułtowy), który uzyskał 3332 punkty, za nim uplasował się Antoni Wojaczek (LKS Lyski), który zdobył 2921 pkt. Na ostatnim miejscu podium znalazł się Franciszek Polok (LKS Forteca Świerklany) – 2867 pkt.

Puchary najlepszym zawodnikom wręczyli wójt gminy Grzegorz Utracki i prezes Klubu Skata „Krojc” Krzyżanowice Jarosław Darda. Organizatorami turnieju była gmina Krzyżanowice wraz z Klubem Skata Krojc Krzyżanowice oraz Polskim Związkiem Skata Okręg Śląsk Południe. W turnieju udział wzięło wielu doświadczonych zawodników, wśród znalazł się jednak dwunastoletni Denis Polednik z Krzanowic, który był najmłodszym graczem.