W Kuźni Raciborskiej szykują się do budowy mieszkań

0
Starosta raciborski wydał ważny komunikat. fot.: pixabay.com

Gmina Kuźnia Raciborska ma zamiar przystąpić do budowy różnego rodzaju mieszkań, w tym w niskich domów tworzących atrakcyjne osiedle.

Mieszkanie będzie można wynająć na długi czas z możliwością uwzględnienia w czynszu spłaty mieszkania dochodząc do własności. W planach są różnego rodzaju mieszkania:
– parterowe w zabudowie jednorodzinnej, bliźniaczej i szeregowej,
– w kilkupiętrowych blokach wielorodzinnych,
– adaptowane w istniejących budynkach.

- reklama -

Standardy wykończenia oraz typy mieszkań będą zróżnicowane, co oczywiście będzie miało wpływ na wysokość czynszu.

Przystępując do tego programu gmina będzie korzystała z instrumentów zaproponowanych przez rząd: aktualnej wersji ‘Mieszkania Plus’ i ‘Mieszkania na start’ oraz własnych możliwości.
-Dołożymy wszelkich starań, aby czynsz był jak najniższy. Chcemy także, aby na powstającym osiedlu istniała możliwość zakupu mieszkania lub domu jednorodzinnego od razu na własność za posiadane środki lub po uzyskaniu kredytu bankowego – informują urzędnicy.

Prawdopodobnie jeszcze w 2019 roku zostaną wybudowane pierwsze domy pokazowe.
-W celu pozyskania korzystnego finansowania musimy określić jak duże mieszkania są potrzebne i jaki czynsz przyszli lokatorzy są w stanie zapłacić – czytamy na stronie internetowej

Urzędnicy proszę o wypełnienie specjalnej ankiety i dostarczenie jej w terminie do 30 marca 2019 roku do Zakładu Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Kuźni Raciborskiej ul. Słowackiego 6 albo wysłać e-mailem na adres: [email protected]

ANKIETA

#EmZet
#UG Kuźnia Raciborska

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here