Ciało noworodka dryfowało w potoku w Gliwicach. To najprawdopodobniej wcześniak

0
W potoku dryfowały zwłoki chłopca. fot.: pixabay.com

18 marca  w gliwickiej dzielnicy Ostropa, w trakcie przechodzenia wzdłuż potoku, świadek spostrzegł w wodzie wykształcony płód ludzki.

Osoba ta natychmiast zadzwoniła pod numer alarmowy. Na miejsce przybyła policyjna ekipa dochodzeniowo-śledcza z prokuratorem, biegłym lekarzem medycyny sądowej oraz strażacy PSP. Na polecenie prokuratury Rejonowej Gliwice-Zachód, zwłoki przewieziono do Zakładu Medycyny Sądowej w Katowicach, gdzie będą poddane badaniom sekcyjnym. Ustalone zostaną dokładny wiek płodu oraz przyczyna zgonu. Policja prowadzi obecnie, pod nadzorem prokuratury, śledztwo w tej sprawie i dąży do typowania kobiety..

- reklama -

Jak ustalono, w odległości ok.150 metrów od zabudowań na nurcie potoku dryfowały zwłoki noworodka płci męskiej z pępowiną zahaczoną o dno. Biegły, który uczestniczył w czynnościach na miejscu zdarzenia stwierdził,że rozwój płodu wskazuje na około 6 miesiąc ciąży.

Obecnie trwają intensywne czynności śledcze mające na celu ustalenie okoliczności zdarzenia oraz ustalenie tożsamości matki dziecka. Postępowanie jest w toku.

Wszelkie informacje mogące pomóc w ustaleniu matki dziecka lub osoby, która zostawiła je w opisywanym miejscu bądź ma związek ze sprawą, prosimy przekazywać śledczym pod całodobowy numer telefonu 32 336 92 55. Informacje można też przesyłać anonimowo za pośrednictwem skrzynki „powiadom nas”. Osoby, które były świadkami jakiegoś niepokojącego zachowania czy zdarzenia w rejonie ul. Architektów w Ostropie, proszone są o kontakt z policją.

publ.: EmZet
#Kpp Gliwice

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here