Wicemistrz Europy w zapasach U-23 gościem Prezydenta Miasta

Prezydent Polowy pogratulował zdobywcy srebrnego medalu i podkreślił, że jest niezwykle dumny z sukcesu każdego naszego sportowca.

Dzisiaj (20.03) w Sali Zegarowej Urzędu Miasta Prezydent Dariusz Polowy spotkał się z zdobywcą srebrnego medalu Europy do lat 23 w zapasach stylu wolnym w Nowym Sadzie Patrykiem Ołenczynem.

Młodemu, zaledwie dwudziestodwuletniemu, wicemistrzowi starego kontynentu towarzyszył ojciec i jednocześnie trener Krzysztof Ołenczyn oraz prezes klubu LKS Dąb Brzeźnica Hubert Skornia.

- reklama -

W trakcie spotkania Patryk zdradził swoje sportowe plany na najbliższą przyszłość. W ten weekend zapaśnik będzie walczył w zawodach Międzynarodowego Pucharu Polski, a formę szykuje już na Mistrzostwa Europy na Węgrzech.

Spotkanie trwało prawie pół godziny i przebiegało w serdecznej atmosferze. W czasie rozmowy ojciec wicemistrza Krzysztof Ołenczyn żartobliwie nadmienił, że syn zaczął trenować już w wieku niemowlęcym, po czym poważniej dodał, że osiągnięcie mistrzowskiej formy wymaga rzeczywiście pracy od dzieciństwa. Patryk swoją przygodę z zapasami rozpoczął wieku 6 lat.

Prezydent Polowy pogratulował zdobywcy srebrnego medalu i podkreślił, że jest niezwykle dumny z sukcesu każdego naszego sportowca. Po zakończeniu spotkania włodarz miasta wręczył Patrykowi czek z nagrodą pieniężną w wysokości 2000 zł.

Miasto doceniając talent, zaangażowanie i sukcesy młodego zapaśnika wspiera go także w formie stypendium sportowego w wysokości 500 złotych. Patryk za swoje sportowe osiągnięcia sięga po stypendium od kilku lat.

publ.: EmZet

#UM Racibórz

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here