Rusza remont Łąkowej i Kościuszki w Raciborzu. Wyznaczono objazdy

1
Remont ulic Kościuszki i Łąkowej
Remont ulic Kościuszki i Łąkowej

Z końcem marca ma ruszyć długo zapowiadana przebudowa ulicy Kościuszki oraz Łąkowej. W czwartek 21 marca zacznie obowiązywać tymczasowa organizacja ruchu. Starostwo podało już informację o planowanych objazdach oraz utrudnieniach dla kierowców.

Przypomnijmy, że pierwszy etap inwestycji obejmie przebudowę ulicy Łąkowej od skrzyżowania z ulicy Gwiaździstą do początku skrzyżowania Kościuszki-Stalowa. Prace potrwają według najbardziej optymistycznych założeń do czerwca. Do tego czasu odcinek ten będzie całkowicie wyłączony z ruchu. Objazd  dla ruchu kołowego będzie poprowadzony od ronda na Placu Konstytucji 3 Maja przez ul. Marii Skłodowskiej Curie – ul. Bolesława Prusa – ul. Stalową do  skrzyżowania ul. Łąkowej/ Tadeusza Kościuszki/Stalowej. Odcinek ul. Łąkowej od w/w ronda do skrzyżowania z ul. Słoneczną (włącznie) będzie dostępny dla ruchu, zatem będzie możliwość dojazdu do sklepu Tesco oraz znajdujących się przy tym odcinku  budynków mieszkalnych.

- reklama -

Równocześnie z remontem na tym odcinku ruszy przebudowa ulicy Kościuszki od Jeziorowej do ul. Wandy, gdzie zaplanowano wyłącznie pasa lewego w kierunku centrum miasta i dworca kolejowego oraz ruch wahadłowy i sygnalizację świetlną.

Jednocześnie informujemy, że tymczasowo, na czas trwania całego zadania inwestycyjnego przystanek autobusowy obecnie znajdujący się przy ul. Tadeusza Kościuszki (niedaleko skrzyżowania z ul. Księdza Stanisława Staszica) – planuje się przenieść na ul. Księdza Stanisława Staszica, rejon posesji nr 26 i 31 – informuje Starostwo Powiatowe w Raciborzu.

Autobusy miejskie (za wyjątkiem linii C) oraz PKS-u, w tym czasie nie będą kursowały ul. Tadeusza Kościuszki oraz ul. Łąkową. Przejazdy tych autobusów są planowane ulicami Księdza Stanisława Staszica i Opawską.

Wykonawcą inwestycji jest P.H.U. DOMAX z Boronowa. Koszt całkowity to blisko 6,5 mln zł. Planowany termin zakończenia prac określono na 16 września tego roku, a do przebudowania jest odcinek o długości 950 m.

/eu/

- reklama -

1 KOMENTARZ

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here