Klub Przyjaciół Biblioteki na Ostrogu świętował piąte urodziny [ZDJĘCIA]

0
Klub Przyjaciół Biblioteki na Ostrogu świętował piąte urodziny
Klub Przyjaciół Biblioteki na Ostrogu świętował piąte urodziny

Był tort, wspomnienia klubowiczek, a oprawę muzyczną zapewnił Midraszowy Teatr Żydowski.

Inspirujące comiesięczne spotkania, wycieczki, koncerty czy warsztaty. Miła atmosfera i ludzie pełni pasji. Klub Przyjaciół Biblioteki na Ostrogu ma już 5 lat. Z tej okazji przy Bielskiej 12 odbyło się urodzinowe przyjęcie. Był tort, wspomnienia klubowiczek, a oprawę muzyczną zapewnił Midraszowy Teatr Żydowski.

- reklama -

Pierwsze spotkanie Klubu Przyjaciół Biblioteki na Ostrogu odbyło się 12 marca 2014 roku w dawnym lokalu w kamienicy przy ulicy Rudzkiej 38 i było poświęcone twórczości Harukiego Murakamiego. Na sukces nie trzeba było długo czekać – klub okazał się niezwykle potrzebnym miejscem na kulturalnej mapie dzielnicy Ostróg. Przez pięć lat działalności odbyło się 58 spotkań, które zgromadziły ponad 700 uczestników. Najpopularniejsze okazały się montaże słowno-muzyczne, slajdowiska podróżnicze oraz spotkania autorskie.

W trakcie urodzinowego spotkania goście mieli okazję m.in. obejrzeć prezentacje z działalności klubu i wysłuchać licznych wspomnień jego uczestników. Odbył się także porywający mini recital pieśni żydowskich w wykonaniu artystów z Midraszowego Teatru Żydowskiego, a na deser wszyscy z apetytem zjedli urodzinowy tort i wysłuchali wiersza-prezentu od jednej z klubowiczek.

Na kolejne spotkanie organizatorzy zapraszają we wtorek 16 kwietnia o godz. 16:30. Tym razem gościem Filii nr 2 Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej przy ul. Bielskiej 12 będzie autorka książki „To, co ważne” Weronika Żymełka.

fot. MiPBP w Raciborzu
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here