Tancerze Skazy znów nagrodzeni [ZDJĘCIA]

Zespół Taneczny Skaza
Zespół Taneczny Skaza

Skaza wzięła udział w Ogólnopolskim Turniej Tańca Nowoczesnego Gold Contest 2019 w Gliwicach oraz w Ogólnopolskim Festiwalu Tańca Solo i Duetów „Na dwie i cztery nogi” w Boguszowicach.

Po jesienno-zimowych sukcesach Zespołu Tanecznego Skaza działającego w Raciborskim Centrum Kultury, tancerze pod czujnym okiem instruktorów – Manueli Krzykały i Denisa Chorego – nie zwalniają tempa. Z marcowych zawodów tanecznych wrócili z ogromnymi sukcesami. Brali udział w Ogólnopolskim Turniej Tańca Nowoczesnego Gold Contest 2019 w Gliwicach oraz w Ogólnopolskim Festiwalu Tańca Solo i Duetów „Na dwie i cztery nogi” w Boguszowicach.

- reklama -

Na Ogólnopolskim Turniej Tańca Nowoczesnego Gold Contest 2019 w Gliwicach konkurencja była bardzo duża. Zdobycie jakiejkolwiek nagrody było dużym wyzwaniem, ponieważ w turnieju brały udział najlepsze formacje taneczne z całej Polski m.in. z Krakowa, Kielc, Bielska-Białej, Łodzi czy Tarnowskich Gór. Mimo to Skazowiczom udało się wrócić z medalami, pucharami i nagrodami rzeczowymi.

Pierwsze miejsce zespół zdobył w kategorii balet/jazz/contemporary junior za choreografię „Ulotnie”. Duet Klaudia Rycka (12 l.) i Miriam Polednik (11 l.) zajął trzecie miejsce w kat. taniec współczesny. Dziewczyny pokonały nawet duety należące do Międzynarodowej Organizacji Tańca IDO. Piąte miejsce wywalczyła mini Skaza (7-9 lat) za choreografię jazzową, a szóste – Skaza senior w kat. Street Dance. Wyróżnienie – Street Dance Junior za choreografię „Selfie”.

Ogólnopolski Festiwal Tańca Solo i Duetów „Na dwie i cztery nogi” w Boguszowicach też był nie lada wyzwaniem dla młodych tancerzy. Pomimo dużej konkurencji udało się wywalczyć:
– I miejsce dla Agaty Kruszelnickiej (11 l.) w kategorii Street Dance,
– II miejsce – duet Klaudia Rycka (12 l.) i Miriam Polednik (11 l.) w kategorii tańca współczesnego,
– II miejsce – Helena Nieckarz (12 l.) w kategorii showdance,
– III miejsce – Karolina Juzefus (12 l.) w kategorii tańca jazzowego,
– IV miejsce – Julia Sobota w kategorii taniec współczesny,
– V miejsce – Maja Szpunar (12 l.) w kategorii taniec współczesny,
– V miejsce – Kuba Skwarecki (8 l.) w kategorii taniec współczesny.

Przed tancerzami najważniejsze wyzwania taneczne tego sezonu – udział w Mistrzostwach Polski Międzynarodowej Federacji Tańca – World Artistic Dance Federation, do której Skaza od niedawna ma zaszczyt należeć oraz start w Grand Prix Polski. – Trzymajmy mocno kciuki za kolejne sukcesy podopiecznych Manueli Krzykały i Denisa Chorego, którzy mimo ostrych treningów, udziału w turniejach, dają również pokazy dla raciborskiej publiczności, a także biorą udział w szkoleniach i zajęciach tanecznych oraz akrobatycznych. W ten weekend będą wylewać hektolitry potu podczas warsztatów Street Dance ze znanym szkoleniowcem i tancerzem Dariuszem Mrowcem – podkreśla Raciborskie Centrum Kultury.

fot. Skaza
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here