Koncerty umuzykalniające RCK: Dzieci poznały gitarę klasyczną [ZDJĘCIA]

Koncerty umuzykalniające RCK: Dzieci poznały gitarę klasyczną

Kunszt gry na instrumencie prezentował Jan Kudełka, gitarzysta, absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach, który występuje solowo, w duetach oraz w zespołach.

W piątek w Raciborskim Centrum Kultury miał miejsce kolejny koncert umuzykalniający. Muzycznym bohaterem spotkania była gitara klasyczna, ponieważ w sezonie artystycznym 2018/2019 uczniowie klas I-III raciborskich szkół podstawowych poznają tajniki instrumentów strunowych. Kunszt gry na instrumencie prezentował Jan Kudełka, gitarzysta, absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach, który występuje solowo, w duetach oraz w zespołach. Ma na swoim koncie liczne sukcesy na festiwalach gitarowych zarówno w Polsce, jak i zagranicą. Najmłodszym słuchaczom zaprezentował dzisiaj różne rodzaje gitar, od klasycznej, przez wyglądającą niezwykle ciekawie tzw. Yamaha Silent, po hawajską gitarę – ukulele.

- reklama -

Najmłodsi melomani usłyszeli repertuar głównie kompozytorów południowoamerykańskich i hiszpańskich, m.in. Eduardo Sainz de la Maza „Dzwony o świcie”, Joaquin Rodrigo „W pszenicy”, Antonio Laura „Walc wenezuelski Nr 2”, Jorge Marcel „Taniec brazylijski”, Jose de Azpiazu „El Vito”. Na koniec był i akcent polski, utwór „W rytmie samby” polskiej kompozytorki Tatiany Stachak. Dzieci współtworzyły to wykonanie, wybijając rytm palcami, klaszcząc i kołysząc się w rytm gorących rytmów samby.
Koncert poprowadził Franciszek Borysowicz, który w niezwykle ciekawy sposób od 37 lat zaraża najmłodszych miłością do dobrej muzyki. W spotkaniu z muzyką uczestniczyły również studentki Instytutu Studiów Edukacyjnych raciborskiej PWSZ, które przyglądały się, jak w interesujący i przystępny sposób prowadzić zajęcia umuzykalniające z dziećmi.

Koncerty umuzykalniające dla dzieci są finansowane przez Urząd Miasta Racibórz.

fot. RCK
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here