Światowy Dzień Wody ze ZWiK-iem w raciborskiej bibliotece [ZDJĘCIA]

0
Światowy Dzień Wody z Wodociągami w bibliotece
Światowy Dzień Wody z Wodociągami w bibliotece

Dzieci mogły przez chwilę poczuć się jak w prawdziwym laboratorium, obserwując ciekawe doświadczenia przygotowane przez pracowników ZWiK-u.

23 marca obchodzony był Światowy Dzień Wody. Z tej okazji raciborska biblioteka oraz Zakład Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Raciborzu zaprosili uczniów klas I-IV szkół podstawowych na pełne atrakcji zajęcia edukacyjne. Z oferty skorzystało ponad 220 dzieci.

- reklama -

Spotkanie poprowadzili pracownicy ZWiK, którzy przygotowali dla dzieci prezentację multimedialną pod hasłem „Woda dla wszystkich”. Nawiązali także do tematu przewodniego tegorocznych obchodów Światowego Dnia Wody – „Wyzwania dla gospodarki wodnej”, który ma uzmysłowić, że kryzys wodny nie jest zmartwieniem wybranych społeczności, a zjawiska takie jak powódź czy susza mogą dotknąć każdego. Kluczowe jest więc rozwijanie poczucia odpowiedzialności za zachowanie zasobów wodnych na Ziemi.

Takie zajęcia,to jednak nie tylko teoria, ale także praktyka i świetna zabawa. Dzieci mogły choć na chwilę poczuć się jak w prawdziwym laboratorium, obserwując ciekawe doświadczenia przygotowane przez pracowników ZWiK-u. Tym razem poznali stany skupienia wody oraz procesy zachodzące pomiędzy nimi takie jak parowanie, topnienie, krzepnięcie, sublimację czy resublimację.

ZWiK zadbał także o wykreślanki za które można było otrzymać nagrodę w postaci bidonu. Oczywiście nie zabrakło degustacji wody, a każde dziecko wyszło z zajęć ze zdrową przekąską.

fot. MiPBP w Raciborzu
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here