Rusza cykl konferencji dla przedsiębiorców

Magistrat poszukuje chętnego do prowadzenia Inkubatora Przedsiębiorczości
Śląski Urząd Wojewódzki zorganizował dla przedsiębiorców cykl szkoleń. fot. Pixabay.com

Polski Fundusz Rozwoju wraz z Wojewodą Śląskim zaprasza na konferencję poświęconą Pracowniczym Planom Kapitałowym, która odbędzie się 3 kwietnia br. w Śląskim Urzędzie Wojewódzkim w Katowicach.

1 stycznia 2019 r. weszła w życie ustawa o Pracowniczych Planach Kapitałowych (PPK), realizowana w ramach Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju. Wprowadza ona dobrowolny i powszechny system długoterminowego oszczędzania. Do programu może przystąpić każda osoba zatrudniona, która podlega obowiązkowo ubezpieczeniom emerytalnym i rentowym. Oszczędności tworzone będą wspólnie przez pracowników, pracodawców oraz państwo. Pierwsza tura „wejścia do systemu” dotyczy największych pracodawców, zatrudniających 250 lub więcej osób i odbędzie się już 1 lipca br.

- reklama -

W związku ze zbliżającym się terminem wdrożenia PPK, Polski Fundusz Rozwoju oraz spółka PFR Portal PPK, odpowiedzialna za portal www.mojePPK.pl – główne źródło informacji na temat sytemu, w partnerstwie z włodarzami wszystkich województw zaprasza na konferencje poświęcone ogólnym założeniom nowej ustawy oraz praktycznym aspektom wprowadzenia pracowniczych planów w przedsiębiorstwie.

Podczas konferencji pracodawcy dowiedzą się, w jaki sposób funkcjonuje PPK, jakie są terminy i warunki jego wdrożenia, jakie możliwości daje on pracodawcy i pracownikowi oraz otrzymają praktyczne informacje, jakie kroki należy podjąć by założyć PPK. Podczas konferencji będzie możliwość zadawania pytań oraz rozmowy z ekspertami PFR Portal PPK.

Naszym celem jest dotrzeć do pracodawców i przekazać rzetelną wiedzę na temat nowego programu Pracowniczych Planów Kapitałowych. Chcemy dostarczyć informacje i umiejętności niezbędne do wdrożenia programu. Dlatego nasze konferencje są dedykowane w pierwszej części do wszystkich, w tym do kadry kierowniczej przedsiębiorstw, a w drugiej do działów kadrowych, HR i osób odpowiedzialnych za proces wprowadzenia PPK. Wyruszamy w Polskę z misją dotarcia do jak największej liczby pracodawców. Rozpoczynamy serią konferencji, po których nastąpi kilkaset szkoleń otwartych, o których w szczegółach będziemy mówić w każdym Urzędzie Wojewódzkim – mówi Robert Zapotoczny, prezes PFR Portal PPK oraz współtwórca ustawy o PPK.

Konferencja odbędzie się 3 kwietnia br. w godz. 10:00–14:00 w Śląskim Urzędzie Wojewódzkim w Katowicach, Sala Marmurowa.
Obowiązuje rejestracja online pod linkiem:
https://forms.office.com/Pages/ResponsePage.aspx?id=u2srDZym6EGe8cA1VyvQDg_Dwlp_N5RFjOFKFR53y3VUM05SVTNRT1FUV1lQUUtBSUswREdCTUE0Vi4u
lub zgłoszenie telefonicznie pod numerem telefonu 800 775 775.
Udział w konferencjach jest bezpłatny.

Partnerami konferencji są Wojewoda Śląski oraz Ministerstwo Finansów.

publ.: EmZet

#SlUW

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here