
Mundurowi z Rybnika zatrzymali podejrzanego o usiłowanie rozboju na dwóch obywatelach Indii.
Napastnik podjechał do pokrzywdzonych na skuterze. Miał zażądać pieniędzy i zaatakować cudzoziemców. 25-latek był pijany, posiadał czynny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych, a skuter okazał się być kradziony. Grozi mu do 12 lat więzienia.
Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że mężczyzna jadący na skuterze zajechał drogę dwóm obywatelom Indii, którzy szli do pracy. Zażądał od nich wydania gotówki, lecz Ci nie znali języka polskiego, więc napastnik zaczął krzyczeć po angielsku, że chce od nich pieniędzy. Kiedy ich nie uzyskał, rozzłościł się i zaatakował obu mężczyzn. Kiedy cudzoziemcy zaczęli uciekać, obrzucał ich kamieniami. Po zgłoszeniu zdarzenia, na miejsce przyjechali policjanci z Komisariatu Policji w Rybniku-Boguszowicach. Mundurowi dokonali sprawdzenia pobliskich osiedli, gdzie mógł ukrywać się podejrzany. Po pewnym czasie zauważyli mężczyznę, który stał przy skuterze obok kamienicy. Został rozpoznany przez pokrzywdzonych. Policjanci zatrzymali 25-latka i przewieźli go do rybnickiej komendy. Zatrzymany miał w organizmie ponad promil alkoholu i posiadał czynny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Okazało się również, że skuter jest skradziony. Podejrzany został przesłuchany i usłyszał zarzuty, w tym usiłowania rozboju. Grozi mu do 12 lat pozbawienia wolności.
EmZet
#KPP Rybnik





![Raciborska biblioteka nagrodziła najlepsze prace oparte na twórczości Juliusza Verne’a [ZDJĘCIA] Raciborska biblioteka nagrodziła najlepsze prace oparte na twórczości Juliusza Verne’a](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/konkurs-plastyczny-Podroze-z-Juliuszem-Verneem.jpg)

![Jak naprawdę wygląda życie na statku? Spotkanie z Miłoszem Szymańskim w raciborskiej bibliotece [ZDJĘCIA] Jak naprawdę wygląda życie na statku? Spotkanie z Miłoszem Szymańskim w raciborskiej bibliotece](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/11/milosz-szymanski.jpg)
![Raciborzanie współtworzą plan adaptacji miasta do zmian klimatu [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/Miejski-Plan-Adaptacji-do-Zmian-Klimatu-dla-Raciborza.jpg)



![Co czyta młodzież po obu stronach granicy? Polsko-czeskie seminarium w raciborskiej bibliotece [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/czy-mlodziez-w-czechach-czyta.jpg)
![Czy artysta ma prawo przekraczać granice? Debata na Stacji Młodych [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/11/debata-mlodych-stacja-mlodych.jpg)




![Tomasz Hynek nowym komendantem KPP w Raciborzu [ZDJĘCIA] Tomasz Hynek nowym komendantem KPP w Raciborzu](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/10/kpp-raciborz-komendant-tomasz-hynek.jpg)






