Są wyniki referendum raciborskich nauczycieli. Zdecydowana większość jest za strajkiem

Dziś o 19:00 rozpoczęły się rozmowy ostatnie szansy pomiędzy nauczycielami a rządem.

Oddział Związku Nauczycielstwa Polskiego w Raciborzu prowadzi spór zbiorowy z 41 placówkami (spośród 46) z terenu działania Oddziału ZNP w Raciborzu. Zdecydowana większość opowiedziała się za strajkiem.

W tym; 10 – Starostwo Powiatowe; 21 – Miasto Racibórz; 4 – Urząd Marszałkowski; 5 – Gmina Kuźnia Raciborska; 1 – Gmina Nędza)

- reklama -

W referendum strajkowym 37 placówek zdecydowało się na uczestnictwo w strajku, 4 placówki były przeciwne takiemu rozwiązaniu – 3 przedszkola i 1 placówka prowadzona przez Urząd Marszałkowski.

W przeprowadzonym referendum odnotowano wysoką frekwencję. Wzięło w nim udział 81 proc. uprawnionych do głosowania. 86 proc. z nich opowiedziało się za strajkiem.

Pytanie referendalne brzmiało: „Czy wobec niespełnienia żądania (…) dotyczącego podwyższenia wynagrodzeń zasadniczych nauczycieli, wychowawców, innych pracowników pedagogicznych i pracowników niebędących nauczycielami zatrudnionych w … o 1000 zł z wyrównaniem od 1 stycznia 2019 r., jesteś za przeprowadzeniem w szkole … strajku począwszy od dnia 8 kwietnia 2019 r.?”

EmZet

#ZNP

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here